1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kalıp iskelesi düşme tedbiri

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Alper AKAR tarafından 5 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Alper AKAR İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  88343
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Herkese merhaba;
  İçinden çıkamadığım bir konu var. Döşeme üstüne yeni kat için kurulan kalıp iskelesi kurulum aşamasında üstteki kalasların üzerinde başı boş gezmek zorunda kalan işçi için alt döşemeye düşmesini engellemek adına nasıl bir tedbir alabilirim?

  ve 7 bloklu bir inşaatta katlar çok hızla yükseliyor. Doğal olarak düşmeyi önleyici güvenlik ağları montaj demontaj sürelerinin uzun oluşu ve ciddi maliyetler çıkarması nedeniyle içinden çıkılmaz bir durum aldı.

  öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
 2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  toplu korumada sıkıntı yaşıyorsan kişisel korumaya geçersin
 3. Emre Öcal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  77218
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İskele kurulum aşaması inşaatın en savunmasız yerlerinden biridir, kalas üzerinde çalışan işçiye emniyet kemerinin bağlanabileceği bir nokta bulmak çok zordur. Bu durumlarda en iyi çözüm güvenlik ağı, uygulatma ihtimaliniz var ise bunu uygulatın. Bu ağları da sökümü yapılan bir üst tablaya düzenli olarak taşıtarak inşat ile birlikte düzenli olarak yükselmesini sağlayın.
 4. ebt88 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İki kolon arasına can halatı çekilmesi suretiyle işçi emniyet kemerini can halatına takarak emniyet seviyesi arttırılabilir.
 5. Osman Ç. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yeni fikirler var mı acaba konuyla alakalı
 6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman