1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kalıp yapma işleminde yukarıda çalışırken emniyet kemerlerini nereye bağlatacağız

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Gülcan Gökbora tarafından 12 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Gülcan Gökbora İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kalıp yapma işleminde yukarıda çalışırken emniyet kemerlerini nereye bağlatacağız. kolon yok, beton yok, tahtanın üzerinde çalışıyorlar. Bu konuda elinde fotoğraf olan varsa paylaşabilir mi? Hatta bu kemerler ile çalışmalarla ilgili her türlü fotoğrafa, görüşe ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun olurum
 2. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Güvenlik ağı kuracaksınız alt katlara (Güvenlik ağları ile ilgili bilgi için mevzuattan veyhut firma broşürlerinden bakılabilir.)
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  kullanacağın kalıp sistemi önemlidir.Bunlar içinde tavsiye edilen güvenli kalıp sistemlerini tercih etmek önemlidir;

  kalıp sistemleri ise;
  bunlar içinde en güvenlisi masa tipi ve fincanlı olanıdır..bu nokatada doka ve playvud kullanımı ile tüm etraf korkuluklu olması yeterlidir..ve kesinlikle kalıp altında güvenlik ağı kurulumu yapılmalıdır.

  Öcelik emniyet kemeri olmamalıdır...ve kesinlikle ahşap yada güvensiz merdiven kullandırmayın..

  DSC_0127.JPG images (1).jpg resimlerim 058.jpg resimlerim 145.jpg resimlerim 207.jpg