1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kalan 37 saatimi nasıl kullanabilirim?

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Onur NEZER tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Onur NEZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10010
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar ;
    Tam zamanlı bir firmada uzman olarak çalışmaktayım. İSG Katipte 180 saat onaylı uzman olarak görünmekteyim. Firmamla belirsiz süreli sözleşmem var ve aylık 30 gün üzerinden sigortam yatmakta.Başka firmalarla kalan saat kadar sözleşme imzalayabilir miyim? Sigorta düzeyinde bir sorun çıkar mı? Şuan çalıştığım firma ile belirli süreli 180 saatlik sözleme mi imzalamam gerekir kalan saatlerimi kullanabilmem için?

Yardımcı olursanız sevinirim..
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğer 30 günlük sigortan uzman olarak yatıyor ise başka bir işyerine hizmet veremezsin. yani 30 gün sigortan yattığı için tam zamanlı uzman sayılırsın. başka bir işyerinde hizmet verebilmen için boş SGK günün olması lazım.
  3. İSA AKYOL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106548
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Samet Bey;
    Ben işyerinde mühendis olarak çalışıyorum ve sigortam tam yatıyor ancak, İSG uzmanı olarak ayda 24 saat (10 kişiden az personel olduğu için) İSG katipten anlaşmam var. Ben başka şirketlere Uzmanlış yapamayacak mıyım. Bence biraz saçma olur eğer öyleyse. Doğrusu İSG katip üzerinden aldığım Uzmanlık süresinden yapılmalı diye düşünüyorum...
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sigortanız mühendis olarak mı yatıyor, İSG uzmanı olarak mı? Yani bordronuzda ne yazıyor? Bakanlık şu an isg-katip i baz alıyor. Fakat SGK'nı 30 gün ve İSG uzmanı olarak yaatıyorsa başka bir işyerinde uzman olarak çalışamazsınız, çünkü SGK bazından tam zamanlı görevlendirilmiş muamelesi görürsünüz. Ha ben İSG katipten sözleşme yapamaz mıyım diye soruyorsanız, cevabım yapabilirsiniz. fakat uygun değil.
  5. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Onur Bey,
    Kalan saatlerin senin fazla mesayindir. İstediğin gibi başka yerde çalışabilirsin. 37 saatini doldurabilirsin. SGK sorun asla çıkmaz SGK aldığı prime bakar(fazla yatan prim günlerinin parasınında yüzde 15 ile 20 sini aladabilirsin). İşyerinden onay almak şartıyla fazla mesai olarak biryerde çalışabilirsin. Eğer şirket ögrenirse senin başka yerden SGK yattığını o zaman seni hakli olarak işten atabiliyor. Dersenki şirket bunu ögrenmesin?
    Bütün şirketler sistemden girerek senin TC numarandan SGK'na bakabiliyor aynı e-devletten bizlerin bakabildiği gibi. Şirketlerin buna bakmamasını istiyorsa SGK'ye gidiğ TC numaramdan kayıtların diğer sorulamalara kapatılması diye dilekçe vereceksin o zaman hiç bir firma senin SGK primlerini göremez, gizlemiş olursun:=)
    *Bu bilgileri arada bize firmamız seminer verdiriyor Alo 170'de çalışan denetmenden ögrendim.

Saygılarım,
    Sb
  6. SELAMİ ALAGÖZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sgk dan bılgılerı kapatırsanız, sizde e_devlet uzerıden sigorta bılgılarınızı goremıyorsunuz. Yanı hıcbır sekılde sgk bılgılerınıze ulasamıyorsunuz.