1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kaldırma araçlarının kontrolü

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve gökhan nalcı tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. gökhan nalcı İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  merhaba arkadaşlar, kaldırma araclarının periyodik kontol süreleri 3 ay mı yoksa 1 yıl mı ??
 2. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  1 yıl
 3. ozilt İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48144
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş ekipmanlarının kullanımında güvenlik ve sağlık yönetmeliğini incelerseniz standartlarda süre yoksa maksimum 1 yıl diyor. Ama bu maddeden önce İSG uzmanı ekipmanla ilgili risk analizi yapar ve süreyi belirler diyor. Bu süre maksimum 1 yıl olabilir. Ama İSG uzmanı gerek duyarsa ( yani ekipman çok sık kullanılan bir ekipmansa veya yüksek tonajlarda çalışıyorsa gb.) bu süreyi 1 ayda yapabilir , 3 ayda yapabilir, 6 ayda yapabilir. Süreyi belirlemek İSG uzmanının görevi yani. 1 yıl diyip işin içinden çıkmak doğru olmaz.
 4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  önce yönetmelikdeki standartları sağlayacaksın sonra 1 yıl dersin ama standartları sağlamıyorsan max. 3 ayda 1 defa min. gerekli görülen durumlarda bakım ve periyodik kontrollerini yaptırır veya şirket olarak bakımlarını yaparsın
 5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Buna ek olarak her kullanim oncesi operatorun de aracin belli aksamlarini test etmesi gerekir. Bunu da duzenleyeceginiz bir check list ile belgeler, haftalik olarak takip edip aracin dosyasinda bulundurursaniz sizin icin faydali olur.
  Ne olabilir bu testler?
  Aracin yag basinci, yakit muktari, hidrolik aksamlar fonksiyon testi ve frenler ile uyari- ikaz sistemleri olabilir. Operatorun en fazla 10 dakikasini alir bunlar.
 6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  makina sicil kartı olmalı ve bu sicil kartında bulunan sorulara göre bakımları yapmamız gerekli makina sicil kartını makina ekipmanını iyi tanıyan birisi soruları hazırlayabilir veya sor listesi hazırlar sizde makina sicil kartına eklersiniz..