1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kaldırma araçlarında kullanılan çeki halatı, vidalı kilit, tork anahtarı lokmaları ve vinç kancaları

Konusu 'Elle ve Mekanik Yük Taşıma' forumundadır ve ercan yazıcı tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. ercan yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kalibra-İnternational
    Merhaba arkadaşlar ;

Çalıştığım firmaya ait kaldırma araçlarında kullanılan çeki halatı, vidalı kilit, tork anahtarı lokmaları ve vinç kancaları vardır. Bunların periyodik muayenesi veya kontrolü yapılmakta mıdır. Yapılıyorsa özel mesaj atarak firma isimlerini bana iletir misiniz ?
  2. Tugbay Seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Makine Mühendisleri Odası
  3. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kaldırma araçlarının kontrolleri yapılırken zaten bu saydığınız yan elemanların da kontrolü yapılıyor olması lazım, ekstradan yan elemanların kontrolünün yapılmasına gerek olmamalı.
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
  5. ercan yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kalibra-İnternational
    Teşekkür ederim fakat zaten dediklerinizi biliyorum. bana ayrı test yapan kuruluş lazım. etiket ve sertifikalandırma işlemi bu parçalarada yapılıyorsa ve bunu tüm kaldırma araçları muayene kuruluşları yapıyorsa onlara ulaşırım. ama öyle olduğunu düşünmüyorum.
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Biz gemimize ait eyebolt, çelik sapan, bez sapan, lifting vb. kaldırma araçlarından ayrı ekipmanlarımızı ayrı olarak düzenli periyotlarla test ettirmekteyiz.
    Herbirisinin ayrı etiket numaraları, ayrı ayrı test edildiğine dair sertifikaları da mevcuttur.
    Bilginize
  7. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    http://www.turkak.org.tr/TURKAKSITE/Default.aspx TÜRK AKREDİTASYON kurumuna girin akredite kurum aramaya basın, ıl ıl akredıte fırmaları bulun teklıf ısteyın . ısmakınaları ıcın 130 tl den 500 tl ye kadar makıne bası teklıf verıldı bana. ama o konuda akredıte olması akredıtasyon belgesınde o konuda yazılı olmalı, o konuya dıkkat