1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kalite sistemi uzmanlığı ...

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Buraya yazmam uygun mu bilmiyorum eğer değilse özür dilerim ..

Kalite sistemi uzmanılığı için bir firma ile görüşmeye gideceğim. C sınıfı uzmanım ve çevre muhendisiyim. Uzmanlık olarak tecrubem yok. Çevre muh olarak arıtma uzerıne az cok tecrubem var.

Sorum şu; Bu iş nasıl bir iş ? Yani bir kalite sistemi uzmanı ne yapar ? Az çok bilgi verebilirmisiniz ?
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kısaca söyleyim; bir işletmeyi İSO sistemine uydurmak için yada uygunluğun devamını sağlamak için eğitim almış kişiye Kalite sistemi uzmanı denir. İSG'den çok farklı bir iş. Ancak İSO'nun da İSGye uyumu gerekiyor.
  3. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevabınız için teşekkür ederim. Başvuru yaptığım firma aradığı niteliklere İSG belgesini de eklemiş. Bu kapsamda da çalıştırmak istiyorlar sanırım. ben ön bilgim olması amacıyla buradan sormak istedim. Teşekkürler.. :)
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kalite sistemi uzmanı içinde bir eğitim var. Aklımda yanlış kalmadıysa uzun bir eğitimde değildi.. İş için görüşürken bu eğitimi de almak üzere olduğunuzu söyleseniz işe yarar sanıyorum.
  5. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44592
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
    Firmaların büyük bir kısmı (küçük ve orta ölçekli olanlar) kalite, çevre ve isg işlemlerinin hepsini bir tek kişiye yaptırma yolunu tercih ediyorlar. Bu durumda da en uygun adaylar uzmanlık ve çevre görevlisi belgesi ile kalite yönetim sistemi ve iç tetkikçilik eğitimi almış olan kişiler oluyor.
  6. salih olcer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    36257
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ASYA TURİZM
    İsmail Bey'e katılıyorum bu iş normalde 3 kişilik bir iş ama bir kişi ile halletmeye çalışıyorlar...Kalite Sistem Uzmanı, Kalite Yönetim Temsilcisi gibi İSG Yönetim Sisteminin doküman takibinin sağlanması,tetkiklerin geçirilmesi vs yanında normal yapılması gereken çevre ile ilgili işler ve uzman ihtiyacını da gidermek için butun istenilenler bir yerde toplanmış..
  7. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kalite sistemi uzmanlığı: bence melez doğum yapmış gibi; kalite sistem yöneticisinden olma iş güvenliği uzmanlığından doğma :)
  8. salih olcer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    36257
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ASYA TURİZM
    Çok güzel açıkladınızz Özkan Bey:)
  9. emregirayhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı