1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kalorifer kazanları kaç yıl kullanılabilir?

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Osman ÖZ tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kılıç Holding
  Merhaba arkadaşlar,

  Kalorifer kazanları kaç yıl kullanılabilir? Bu konu ile ilgili mevzuat hangisidir?

  Saygılarımla.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Garanti : Kalorifer Kazanları üretim hatalarına karşı 2 yıl boyunca garantilidir. ..fakat bu üreticinin kalite ve CE belgelendirmesinde ortaya koyacağı bir vasıftır ve farklılık gösterecektir..yapılacak bakım ve onarımlarda yetkili oda ve kuruluşlar analiz,ölçüm ve gözlemlere göre karar kılınır..el yapımı kazanlara itibar edilmemelidr bu yüzden.
 3. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kılıç Holding
  Teşekkür ederim,

  Peki bu konu kalorifer kazanları ile ilgili bir mevzuat var mı MMO dan gelen mühensiler belediyeler kanunu dedi ama ben orada birşey bulamadım veya görmedim atladım.

  Saygılarımla.
 4. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü
  ÜÇÜNCÜ BÖLÜM : KAZANLARDA, BASINÇLI KAPLARDA VE KOMPRESÖRLERDE ALINACAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ :
  Madde 202 - Her çeşit buhar ve sıcak su kazanları ile bunların malzeme ve teçhizatı, fennin ve tekniğin ve kullanılacağı işin gereklerine uygun bir şekilde yapılmış ve kazanlar, sağlam bir taban üzerine uygun bir şekilde monte edilmiş olacaktır.
  Madde 203 - Her kazanın görünür bir yerine, imalatçı firma tarafından aşağıdaki bilgiler yazılı bir plaka konulacaktır :
  1) İmalatçı firmanın adı,
  2) Kazanın numarası,
  3) İmal edildiği sene,
  4) En yüksek çalışma basıncı.
  Madde 204 - ........
  der ve devam eder.