1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamu alanında iş güvenliği çalışmaları ve dökümantasyon

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Can Göydağ tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Can Göydağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi
    İSG çalışmalarının kamu alanına yasımaları...

Ben bir meslek lisesinde öğretmen olarak göreve başladım ve okul için gereken acil durum eylem planlarını isg yönetmeliğine göre tam anlamıyla gerçekleştirmek istiyorum..

Sadece bu değil tabi bölümler(kimya, elektrik, bilgisayar) bazında risk analizlerini onlemlerini de almayı istiyorum..
    Bunları okul sivil savunma klubu kapsamı içerisinde isg alanınıda katarak daha teferruatlı bir güvenlik saglamak amacıyla istiyorum... Nitekim şöyle bir durum var kamu alanındaki yapılar genelde makine techizzat degil bina derslik insan agırlıklı.. bunlara ne şekilde yaklasılacagını bilemiyorum..

İşyeri üretim bölümü haricinde yonetim binası için acil durum planlarınız onlemleriniz var mı neticede okula en uygunu sanırım idari bina ornegi olacak...

Bu konuda yardımcı olabilecek kamu personeli ve özel sektördeki İSG uzmanı arkadaslarımızı buraya bekliyoruz..
  2. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba, elimde bulunan bazı dökümanları paylaşıyorum. Acil durum planları içinde önerim ünivesitelerin planlarını uyarlayabilirsiniz yada sitede var olan planlardan okulunuza uygun bir hale getirebilirsiniz. Sivil Savunmadan da destek isteyebilirsiniz, özellikle yangın eğitimini kamu olduğunuz için rahatlıkla alabilirsiniz

Ekli Dosyalar:

3. Can Göydağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi
    çok teşekkürler. bu konu ile ilgili farklı fikirler paylaşılırsa çok memnun kalırım.. Çalışmalarınızda başarılar dilerim..