1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamu hastanesinde taşeron özel güvenlik firması uzman bulundurması 2014 mü 2016'da mıdır ?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve serkan.anil tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Devlet hastanesinde faaliyet gösteren özel bir güvenlik firmasına isg uzmanlık hizmeti vermeyi düşünüyoruz. Kamunun taşeronu oldugu için 2016 da mı yürürlüğe girecek yoksa taşeron özel bir firma oldugu için 2014 de mi başlayacak kararsız kaldım.

Bir başka sorum ise özel güvenlik hizmeti hastanede verildiği için çok tehlikeli sınıfa mı girer yoksa güvenlik hizmetinin nerede verildiğinin önemi olmayıp sadece verilen hizmetin nace koduna göre mi uzman bulundurmalıyız ?

Şimdiden teşekkürler.
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Özel firma sonuçta tehlike sınıfı çalışan sayısı nedir bende bir kamu kurumunda bir firmaya bakıyorum sadece kamu kurumuna var erteleme
  3. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    özel firma kamu gibi değerlendirilemez.. çalışan sayısı 50 den fazla yada 50 den az ama tehlikeli yada çok tehlikeli sınıfta ise şu an için yükümlü,
    az tehlikeli sınıfta ve 50 den az çalışanı varsa i 2014 yürülük;
  4. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    tehlike sınıfınının neye göre olacagına karar veremiyorum, nace kodlarında güvenlikle ilgili şöyle bir ifade buldum 'Özel güvenlik faaliyetleri (şirketlerce zırhlı araç sağlama, para, vb. değerli şeylerin toplanması ve dağıtımı, koruma ve devriye, araç park kontrol, koruma köpeği eğitimi, parmak izi tespiti vb. dahil, kamu güvenliği hariç)' şimdi özel güvenlik hizmetleri tehlikeli sınıfa fakat hastane çok tehlikeli sınıf bu güvenliklerde ahstanenin belirli bölümlerine giriyolar ve çok tehlikeli riski içeriyorlar mantık olarak, hastane çok tehlikeli sınıfsa ve güvenliklerde hastaneye girebildiklerine göre onlarada mı a sınıfı bakması gerekecek buna karar veremiyorum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2013 ---
    hastanedeki doktorun 2016 ya kadar iş güvenliğine uygunsuz ortamda çalışırken, kapıdaki güvenlik iş güvenliğine uygun çalışmasıda bir garip
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firmanın sgk kodunun ilk 7 hanesini paylaş tehlike sınıfınabakalım
  6. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    malesef öyle.... işçi çalıştırmayan kamu kurumları için 2016 ya kadar yasanın uzman kısmı ertelendi ama özel firmalar için bu geçerli değil...
  7. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    güvenlik firmasıda bizim firmamız osgb yle aynı kişinin nace koduna bakarsak tehlikeli sınıfa giriyor . ama bu durumda verilen hizmet yerine , çalışılan ortamın nace koduna bakmak daha mantıklı değil mi ? nükleer santralin özel güvenliği okadar radyasyon riski içinde tehlikeli sınıf oalrak tanımlandırılamaz bu da aynı hesap adam hastanede gezicek akşama kadar doktorlara çok tehlikeli sınıf güvenliğe tehlikeli sınıf olması mantıksız geldiği için danışmak istedim sizlere yoksa güvenlik tehlikeli sınıf onu biliyorum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2013 ---
    teşekkürler