1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamu işyeri sicil kodu

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve talhayildiz03 tarafından 14 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. talhayildiz03 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Arkadaşlar , kamuda iş sağlığı güvenliği başlıyor. 2-3 işyerinde memurların bulunduğu işyeri sicil numarsı istediğimizde daha önce özeldeki işyeri sgk sicil numarasından yani ( 1-1111-01-01-1111111-006-01-11-000 gibi) farklı içinde saymanlık vs yazan bir kod veriliyor. Bunu nasıl giriş yapacağız ( 00-01-11 11 11 11 11 11-006-0-11)
  Çözüm konusunda fikri olan arkadaş varsa yardımcı olur musunuz?
 2. cem akol İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  96336
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
 3. cem akol İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  96336
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  NACE Kodu
  Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE); Avrupa‘da ekonomik faaliyetlerle ilgili istatistiklerin üretilmesi ve yayılması amacına yönelik bir başvuru kaynağıdır. NACE kodlamasında faaliyet konularına göre işyerlerine/işletmelere altı haneli bir kod verilmektedir. Ülkemizde birçok alanda yürütülen Avrupa Birliğine uyum çalışmaları kapsamında, NACE kodu uygulaması da kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı bir süredir NACE kodlarını kullanmaktadır.

  Tüm Ekonomik Faaliyetlerin Uluslararası Standart Sanayi Sınıflaması (ISIC) ile ilişkisinden dolayı NACE, ekonomik faaliyetlere ilişkin istatistiki verileri dünya düzeyinde karşılaştırma açısından çok önemli bir araçtır.

  NACE Kodunun metodolijisi nasıldır, kod nereden ya da ne şekilde öğrenilir ?
  Nace Kodunuz işyeri SGK sicil numaranızın 2. hanesinden (sonraki) başlayarak 3,4,5,6,7 ve 8. haneleridir. Yani 4 veya 6 haneli bir kodunuz olacaktır. Örneğin;
  13.10 - İplik için hazırlanan doğal ve sentetik pamuk elyafı imalatı (Tekstil elyafın hazırlanması ve bükülmesi)
  13.10.12 - Pamuk ipliği imalatı; gibi
  Kodlarla ilgili arama yapılırken düşünce; aynen yukarıdaki şekilde olmalıdır.

  Şayet sadece memurların çalıştığı iş yeri ise size saymanlık numarası vereceklerdir. Şu anki NACE kodları saymanlık numarasına uyumlu değil..yani tehlike sınıfını belirlemeniz mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte isg hizmeti de veremeyeceksiniz demektir. İş yeri tehlike sınıfını ancak işçi sınıfında çalışan var ise NACE kodunu alarak belirleyebilirsiniz.Bundan dolayı bazı iş yerlerinde birden çok sgk (memurlar saymanlık numarasında kayıtlı) numarası mevcuttur.Yani bir karışıklık söz konusudur. 657'de (4a memur 4b sözleşmeli personel 4c geçici personel 4d işçi)5510 'da (4a ssk (işci) 4b bağkurlu 4c emekli sandığı) HADİ BAKALIM AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI
 4. halil_nergis İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Aynı sorun isg hizmeti almak isteyen belediyeler de ortaya çıktı. hizmet almak istedikleri 2 tane sgk numarası verdiler toplam çalışan kişi sayısı 30 gözüküyo ama 150 kişi için hizmet almak istiyorlar. 120 kişi devlet memuru oldugu için sgk numarasında kayıtlı değillermiş.Nasıl olcak ??
 5. talhayildiz03 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İsg Genel müdürlüğü isgkatip birimini aradım tabi ki telefon açılmıyor. 170 zaten bi haber. Sgk nace kesenek bilgi sisteminde nace kodu belirleme var, belirleyin ondan sonra sicil numarası oluşacak gibi bir şey der. Ama ekranda ben göremedim. Bir duyum çsgb bu konuda çalışma yapıyormuş. Kamu 4 yıl sonra geçiyor ve çsgb hala bişey yapmamış ya çok ilginç. Kamunun arkadan geldiği bir ortamda özel ne yapsın?
 6. kralex19 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Bu konuda ben de kamuda isg uzmanlığı yapacağım ama memurlar harbiden nasıl girilecek?
 7. halil_nergis İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  duydugum kadarıyla gidip sgk dan bi sgk numaraları almaları gerek memurlar için ama işi tam bilen hala yok