1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamu kurumları iş güvenliği atamaları duyurusu;

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 2 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. Selman Doğan Serbest Kürsü

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  28982
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  01.07.2016  Kamu Kurumları, Kamu Kurumu Niteliğindeki Kuruluşlar (üniversiteler, odalar, sandıklar, bankalar vb.) ile 10 dan Az Çalışanı Olan Az Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşyerlerine İlişkin Önemli Duyuru  30 Haziran 2016 tarihli ve 29758 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereğince;

  a-) 01/07/2016 tarihi itibariyle işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı veya diğer sağlık personeli görevlendirme zorunluluğu bulunan kamu kurumları ve kamu kurumu niteliğindeki kuruluşlardan Sosyal Güvenlik Kurumu tescil sistemine kayıtlı olmayanların sözleşme veya görevlendirme onaylarını İSG KATİP üzerinden yapmaları mümkün olmadığından, bahse konu veri tabanında gerekli düzenlemeler tamamlanıp internet sitesinden ilan edilinceye kadar kurum yetkililerince durumlarına uygun yönetmelik ekindeki görevlendirme ve sözleşme onaylarını imza altına alarak gerektiğinde Bakanlığın istemesi halinde iletilebilecek şekilde işyerinde muhafaza etmeleri gerekmektedir.

  b-) 10’ dan az çalışanı olup az tehlikeli sınıfta yer alan ve yapılan eğitime katılarak e-sertifika almaya hak kazanan işveren veya işveren vekillerinin kendi işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetini üstlenmeleri halinde yönetmelik ekinde yer alan taahhütnamenin İSG-KATİP üzerinden yapılması halihazırda mümkün olmadığından, bahse konu veri tabanında gerekli düzenlemeler tamamlanıp internet sitesinden ilan edilinceye kadar bahse konu taahhütnamenin imza altına alarak gerektiğinde Bakanlığın istemesi halinde iletilebilecek şekilde işyerinde muhafaza etmeleri gerekmektedir. Gerekli revizyonun tamamlanıp, sözleşme ve görevlendirme onayları veya taahhütnamelerin İSG KATİP üzerinden yapılabileceğine dair internet sitesinden duyuru yayınlanıncaya kadar, Genel Müdürlüğe herhangi bir evrak gönderilmemesi önemle rica olunur.

  Not: Yönetmelik ekinde yer alan görevlendirme, sözleşme ve taahhütname örneklerine ulaşmak için tıklayınız.

  http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/06/20160630-25.htm

  http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/06/20160630-25-1.pdf