1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda çalışan a b c sınıfı isg uzmanları

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Tahsin CAN tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Tahsin CAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kamuda çalışan A B C sınıfı isg uzmanları ek 1000 lira için risk almazlar. Şu anda sınava giren adayların üçte biri kamuda, çoğuda emeklilik aşamasında. Piyasada serbest çalışacak uzmanlar ilk iki yılda iyi para kazanırlar, sonra işin suyu çıkar.
  2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Bu ek 200 göstergenin hesabı nasıl yapılıyor, bilen var mı ?
    Mesela benim çalıştığım kurum az tehlikeli ve 75 kişiyiz diyelim. Alacağım parayı nasıl hesaplayacağım ?

Yani sonuç olarak ne demek istediniz ?
  3. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    EVET BU HESAP NASIL YAPILIYOR ACABA?
    BEN ÇOK TEHLİKELİ BİR YERDE ÇALIŞIYORUM.KAMUDA.ÇALIŞAN SAYISI ALTİŞVERENLE BERABER 300 KİŞİ.
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yardımcı olayım, gerçi forumda destek vermeye çalışınca birileri gelip sataşıyor ama yine de yardımcı olalım.

memur maaş katsayısı: 0,076998
    saat ücreti: 0,076998*200=15,3996 TL
    max 80 saat görev alırsa: 1231,968 TL
    (Binde 7,59 damga vergisi kesilecek)
    max 80 saat görev alırsa net: 1222,6 TL
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Çok teşekkür ederiz.
    Bu durumda ben kurumumda görev alsam 15,3996*7,5 =115,497 TL gibi çok komik bir rakam çıkıyor. Gülsem miiii ağlasam mı bilemedim.
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    rica ederim, sosyal sorumluluk projesine destek veriyormuş gibi düşünebiliriz.
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    değerli arkadaşlar siz kamu da olduğunuz için daha iy bilyorsunuzdur bir sorum var size 10 dan az alışanı olan işletmeler tsm lerden hizmet alabilecekti ya hani bizim doktor diyoki bedava verecekmiş bu hizmeti tsm ler ben bedava değil diye biliyorum son bir değişiklik olduysa bilmiyorum araştırmadım direk size soruyorum doğrumu bedava mı veriyor?
  8. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ocak 2014 ---
    peki bir sorum daha var:bu 80 saati kamu kurumum haricinde bir başka iştelteme kullanabiir miyim? özel bir hastane mesela.
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    malesef özel sektörde yapamazsınız ama başka bir kamu kurumunda görev alabilirsiniz.
  10. Serhat Güngör İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42709
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    odtü
    Arkadaslar
    Ben bir kamu kurumunda işçi kadrosunda mak.muh olarak çalışmaktayım.İsg uzmanyım( c sınıf)Bugun ankaradaki bir osgb ile goruşmeye gittim, birlikte çalışmak istediklerini söylediler ,ancak halen sigortalı olduğum için sisteme giriş yapamıyorlar.Kamuda çalışanlar part-time çalışamıyacaklar mı ? Bu konuda bilgisi olan var mı ? Zira emekli olursan hemen başlayabilirsin diyorlar.Saygılarımla
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    doğrudur Serhat bey bildiğim kadarıyla kamuda çalıştığınız sürece özelde bu sertifikayı kullanamazsınız. Kamuda çalışırken yine kamuda sertifikanızı işletebilirsiniz.
  12. Koray Menengiç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75599
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sevgili Tahsin CAN güzel bir noktaya değişmişsin, aylardır verdiğimiz emeğin karşılığı ne olacak daha onu bile bilmiyoruz.Ancak, almış olduğum duyumlara göre kamuda çalışan isg uzmanlarının, part time özelde çalışmalarıyla ilgili çalışmalar yapılmaktaymış. Eğer bu gerçekleşirse işte o zaman emeğimizin karşılığını almış olacağız.
  13. Tahsin CAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sevgili Tahsin CAN güzel bir noktaya değişmişsin, aylardır verdiğimiz emeğin karşılığı ne olacak daha onu bile bilmiyoruz.Ancak, almış olduğum duyumlara göre kamuda çalışan isg uzmanlarının, part time özelde çalışmalarıyla ilgili çalışmalar yapılmaktaymış. Eğer bu gerçekleşirse işte o zaman emeğimizin karşılığını almış olacağız.
    Doğrudur Koray Bey, lakin son siyasi atmosfer hiç iç açıcı değil. Bakmışsın yarın 2023 yılına erteledik diyebilirler.
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bedava olmaz, tsm destek bedelini işverenden değil ama sgk'dan alır. ekstra bir ücret talebi olabilir mi bilemiyorum.
    7.2.7. maddesi http://www.muglahsm.saglik.gov.tr/files/is_sgligi_guvenligi_protokol.pdf
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Ocak 2014 ---
    böyle birşey yapılırsa yer yerinden oynar. olması zor gibi.
  15. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu beğenilmeyen ve bahsi geçen ücretlerin alınabilmesi için bile 2016 yılı Eylül ayının gelmesi lazım, ben yinede kuruma dilekçe ile başvurdum, 2016 Eylül ayına ertelendi cevabı verildi. Belirli saatlerde Kamu dışı çalışma izni verilmez ise boş iş
  16. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    dün 170'i aradım.kamu dışında çalışabilir miyiz,diye
    evet,37 saate kadar çalışabilme hakkımız varmış.
    ikincisi de ben 3 ay evvel kurumuma bir dilekçe yazmıştım.2014te yasal zorunluluk başladı,RD,acil durum planı,personel eğitimleri .. bunları ben yapayım diye..kurum bana şimdilik ''gönüllülük esasına'' göre çalışabilirsin diye karşılık verdi.görevlendirmem yapıldı. ek ücret yok elbette.
    zaten bu saydığım işler için de hizmet alımına gitmiş kurum. bir osgb den uzman gelecek,rd,adp ve eğitimleri yapacak.ben de onlar verilen parayı hakediyor mu diye denetleme mekanizması:)) yasal olarak sorumluluğum olmadığını bilmek harika,işi öğreniyorum bu arada. ama getirisi elbette yok şimdlik. 2016daki kadro için söz almak,yeterli..
    siz de gönüllülük esasına göre çalışma için dilekçe verebilirsiniz arkadaşlar.
  17. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Naciye Hanım kamu kurumunda iseniz hangi kanuna tabi iseniz inceleyin derim. Kamu personelinin kamu haricinde dışarıya hizmet vermesinin ya da çalışmasının mümkün olmadığını biliyorum.
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

memur maaş katsayısı var onunla çarpılır her sene değişir bu katsayı şu an için 0,076 civarında
  19. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    170 öyle demiyor ben de son 1 yıldır sizin gibi biliyordum.uzak duruyordum.
    hatta diyor ki igu ya da ih kadrosunda değilsiniz, 37 saat sınırlamanız bile yok! igu kadrosunda olan içinmiş 37 saat.ben biyolog olarak 657ye tabi iken dışardan iş alabiliyormuşum. önce ih verilmişti bu hak.şimdi bize de veriliyormuş.
  20. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

sözlü değil yazılı olarak resmi bir belge alın
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2014 ---
    ayrıca ben GENEL MÜDÜRLÜKTEN PERSONELLER ile konuştum kesinlikle çalışamazsın dedi ve bu yönde yasa da çıkarmayı düşünmüyoruz dediler