1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda çalışan c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım kendi kurumumda çalışmam için ne yapmalıyım

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Savaş Tanrısever tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. merhaba arkadaşlar kamuda çalışan c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım kendi kurumumda iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorum bunun için ne yapmam lazım ,prosedürler nelerdir,nasıl başvuru yapabilirim çok acil şimdiden teşekkür ediyorum
  2. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Mevzuata göre kamuda iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilebilmek için 2016 Temmuz ayını bekleyeceksiniz.
  3. iyide ben başvuru yaptım olur dediler , ve 2014 ocaktan itibaren iş güvenliği uzmanlığı ve iş güvenliği hekimliği uygulaması başlamıştı sanırım ,biraz kafam karıştı aslında nasıl istihdam edecekler acaba
  4. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kurumun risk değerlendirmesi,acil eylem planı ve çalışanların eğitimini vermek zorunda,2016 da da iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu var,kurum amirine bunları organize edebileceğini belirterek(-2016 daki yerini de hazırlamış olursun-) iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilmeni sağlayabilirsin.
  5. teşekkürler hım anladım peki bunun için ekstra bir ücret alacakmıyım :)
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    2016'ya kadar beklemenize gerek yok , zorunluluk 2016 yılında. Eğer sizin kurumunuz uzman olarak sizi tanımlamak isterse şimdiden tanımlayabilir. Müdürleriniz ile bu işi görüşebilirsiniz.
  7. teşekkürler hım anladım peki bunun için ekstra bir ücret alacakmıyım :)
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    tabiki ;)
  9. [​IMG]:)son sorum yaklaşık ne kadar alacam :) herkese çok teşekkürler
  10. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Kurumun az tehlikeli ise 6 dk*(kişi sayısı)= Toplam dakika
    Toplam dakika/60 = Bir ayda çalışacağın asgari saat
    15,40 * Toplam çalışacağın saat= Toplam alacağın ücret
  11. kişi başı 15,40 lira mı alacam yani ?
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bunu bilmeniz gerekmez mi bir uzman olarak? :)
  13. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Kişi başı değil, saatlik ücret. Memur maaş katsayısının 200 ek gösterge puanı ile çarpımından çıkan saatlik ücrettir.
    Fazla beklenti içinde olmayın, kurumuzda 100 kişi çalışsa alacağınız ücret 154 TL civarı :))
  14. :D :D evet biliyorum ama teredütlerim var
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Ocak 2014 ---
    en fazla 80 saat çalışabilirim değil mi ?
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    isterseniz 160 saatte çalışabilirsiniz ama en fazla 80 saate kadar ödeme yapılır. uzman'ın tereddütü olmaz, size soracaklar herşeyi :)
  16. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yasal zorunluluk olmadan uzman tanımlayan ve ücret ödeyen kamu kurumları olduğunu bilmiyordum.
  17. dostum ben bu işte biraz işi garantiye almak istiyorum bildiklerimden şüphem yok her şeyi de biliyorum ama işte teyit etmek en doğrusu malum her gün yönetmelikler değişiyor teşekkürler herkese :)
  18. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Kürşat beye katılıyorum, bazılarını tenzih ederim ama idarecilerde zihniyet belli, neden ek maliyet doğursunlar ki ?
    Ben hiç konuyu açmadım bile, alacağım cevabı tahmin ediyorum.
  19. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sn Salih ŞENER'in dediği gibi;
    Şimdi arkadaşımızın alacağı ücretler bir yana, çalışıp risk değerlendirmesi yapacak. İşyeri bina ve eklentilerinde alınması gereken önlemler varsa, çatının sağlamlaştırılması gerekiyorsa, sağa sola yığılmış arşiv denen kağıt yığınlarına çözüm bulunması gerekiyorsa, ergonomi nedeniyle masa, sandalyelerin değişmesi gerekirse, perdelerin değişmesi gerekirse, aydınlatmanın ölçülmesi gerekirse, asansör, kazan, elektrik gibi tesisatın bakım evraklarının iyice kurcalanması gerekirse, sonunda bir bilanço ortaya çıkarsa, gerçekten bunları yerine getirecekler mi? Yoksa mevcut şartlar neyse onu etkilemeyecek bir değerlendirme hazırlayıp uslu çocuk mu olmak gerekecek? Sn. Savaş Tanrısever, eğer iş size verilirse, gelişmeleri de bu başlığa yazar mısınız? Gerçekten merak ettim.
  20. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Kürşat bey bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Arkadaşım şu anda o şekilde çalışıyor