1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda çalışan doktorlar ...

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve mustafa tuncel tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkese Merhaba ,

Haber olarak çok okudum ama net birşey bulamadım . bu konuda bilgisi olan varsa bizimle paylaşırsa çok sevinirim .

Kamuda çalışan doktorlar ayda 30 saat işyeri hekimi olarak çalışabilecek mi ? Resmi gazetede göremedim .
  2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Öyle bişey okumuştum ama kaynağını hatırlayamadım.
  3. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Torba yasa ile kabul edildi deniliyor. İki gün önce CNBC de hekimler için torba yasayla gelen TAM GÜN YASASI konuşuluyordu . Sunucu net olarak sordu ve cevap " hekimler ayda 30 saat işyeri hekimliği yapabilecek " oldu uzmanlardan .

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2014/01/02/tam-gun-tasarisi-tbmm-genel-kurulunda

Kamuda tam gün çalışmanın bir istisnası olarak, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve yöneticilik görevi bulunmayan tabipler ile aile hekimleri, çalışma saatleri dışında, kurumlarının izniyle, aylık 30 saatten fazla olmamak şartıyla işyeri hekimliği yapabilecek.

Tabipler, işyeri eğitimi alma ve işyeri belgesine sahip olma şartı aranmaksızın, 10'dan az işçi çalıştıran az tehlikeli işyerlerinin işleri hekimliği görevini yapabilecek.

burada yasalaştı diyor .
  4. Erdal Sarıgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    MADDE 21- 1219 sayılı Kanunun 12 nci maddesinin ikinci fıkrasının birinci cümlesinin (a) bendinden önce gelen bölümü ile üçüncü fıkrasının dördüncü cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve üçüncü fıkrasına beşinci cümlesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Tabipler, diş tabipleri ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar; 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 28 inci maddesi, 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silâhlı Kuvvetleri Personel Kanununun ek 27 nci maddesi, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 36 ncı maddesi ile 17/11/1983 tarihli ve 2955 sayılı Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kanununun 32 nci maddesi saklı kalmak kaydıyla, aşağıdaki sağlık kurum ve kuruluşlarında mesleklerini icra edebilir:”

“Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve yöneticilik görevi bulunmayan tabipler ile aile hekimleri, kurum ve kuruluşlarındaki çalışma saatleri dışında ve kurumlarının izniyle aylık otuz saati geçmemek üzere iş yeri hekimliği yapabilir.”

“Tabipler, iş yeri hekimliği eğitimi alma ve iş yeri hekimliği belgesine sahip olma şartı aranmaksızın 10’dan az işçi çalıştıran az tehlikeli iş yerlerinin iş yeri hekimliği görevini yapabilirler.”

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k6514.html

Mecliste kabul edildi fakat cumhurbaşkanı henüz imzalamadı, o yüzden resmi gazetede yayımlanmadı.
  5. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkürler bilgilendirme için.

OSGB koşullarını beğenmeyen arkadaşlar veya bireysel çalışmayı düşünen arkadaşlar için önemli bir konu .
  6. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    kamuda çalışan ve işyeri hekimi belgesi olan bir doktor OSGB açabilir mi?
  7. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalışamaz . osgb de çalışabilmesi için çalışmıyor olması gerekiyor .
  8. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ve tam gün yasası resmi gazetede yayınlandı . Artık kamuda çalışan doktorlar ayda 30 saat işyeri hekimi olarak çalışabilecek .