1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda çalışan tabipler işyeri hekimliği yapabilecek

Konusu 'İşyeri Hekimi Bilgi Sistemi' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

  • Mevzuat Grubu
  Sertifika Numarası:
  21761
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çağan OSGB
  Sağlıkla ilgili torba tasarı Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

  Hekimlere, kamuda tam gün çalışmaya yeni düzenleme geliyor.
  Meclis Başkanlığına sunulan tasarıya göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve öneticilik görevi bulunmayan tabipler ile aile hekimleri mesai saatleri dışında işyeri hekimliği yapabilecek. Ancak bu süre aylık 30 saati geçmeyecek.

  Tasarıyla sağlıkta şiddetin önlenmesi de amaçlanıyor.

  Tasarıya göre, sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik olarak kamu görevlilerine karşı işlenen kasten yaralama suçları, tutuklama nedeni olacak.

  Özel hastanelerde çalışan sağlık personeli de Türk Ceza Kanunu'nun uygulanması bakımından kamu görevlisi sayılacak.

  Tasarıya göre Yükseköğretim kurumlarının kadrolarında bulunmayan profesör ve doçentler, tıp ve diş hekimliği fakültelerinde sözleşmeli öğretim üyesi olarak istihdam edilebilecek.

  Sözleşmeli öğretim üyelerine, ek ders ücretlerinin 10 katına kadar saatlik sözleşme ücreti ödenecek.
  http://www.yirmidorthaber.com/sagli...pler-isyeri-hekimligi-yapabilecek-h47768.html