1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda gönüllü iş güvenliği uzmanı olmamalı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve bim tarafından 6 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  İş güvenliği uzmanlığı sorumluluk gerektiren ve sorumluluk alınan bir iştir. Oldukça risklidir. Zaman zaman arkadaşların gönüllü olarak kamu kurumlarında herhangi bir ek ödeme almadan iş güvenliği uzmanlığı yaptığına şahit olmaktayım.

  Kamu kurumundayım, fazla risk yok, ücret almadan gönüllü yapayım derken bir anda kendinizi savcının hakimin karşısında yargılanırken bulabilirsiniz. Beni şimdi görevlendirsinler sonra nasıl olsa ödeme alırım mantığı varsa da yanlıştır.

  İş güvenliği uzmanlığı ücret alınmadan yapılacak bir iş değildir.

  İş güvenliği uzmanı olmak için herkes çeşitli aşamalardan geçti bu nedenle kamuda ücret almadan uzmanlık yapmanın uzmanlık mesleğini ve diğer uzmanları küçültücü anlam taşıdığını düşünüyorum.
 2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  özel sektörde sadece başka iş bulamadığı için uzman olan ve 1000 TLye çalışan uzmanlar da var, basından beri buna isyan ediyoruz, malesef arz olduğu sürece talep de olacaktır.
 3. Tahsin CAN İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Nasrettin Hoca hikayesi Hırsızın hiç mi suçu yok der,
  Bu kanunu çıkaranlar Kamuya ;
  Risk analizini yap,
  Acil eylem planını yap,
  Eğitimlerini ver,
  İsg kurullarını oluştur, mecburiyetini koy , bunları yapacak olan isg uzmanı ve iş yeri hekimini görevlendirerek ücret ödemeye geldi mi 2016 temmuzuna ertele.........
  Çok saçma bir uygulama...
 4. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  Mrb 2013 yilindan beri isg katipten kayitli muhendis kadrosunda bir kamu personeliyim ek odeme vermedikleri icin yapilan gorevlendirmeden istifa edebilir miyim isg katipten tek tarafli fesh etsem sıkıntı cikar mi asli gorevimi (mühendislik) yerine getirmedigim gerekcesi ile odemiyorlar başkanlık gorevlendirmesi var 6331 de ki yükümlülükleri yerine getirmek üzere gorevlendirildiniz falan filan