1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda hizmet alımı 2017'ye ertelendi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve denizözgür tarafından 3 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Abdurrahman ZEYBEK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127546
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ŞIRNAK OSGB
    Konu sümen altı edilecek seneye yürürlüğe girmeye bir ay kala yine ah vah ederler yine ertelenir bizde az tehlike yerler için anlarım da kamu da çok tehlikeli kesinlikle ertelenmemeliydi bir sene için de aksaklıklar olsada çok mesafe alınırdı kamu da olmayıp özelde Zorunlu hale getirilmesi çok saçma kamu öncü olmalıydı kanun 2012 de çıkmış alt yapı hazır değilmiş 4 yılda hazırlamayan bir yıl içinde de hazırlamaz ondan sonra bizde her ay bu kadar kişi öldü istatistiklerini okuruz çok sulandırıldı iş güvenliği devlet ciddi olmasa özelde hiç kimse takmaz olan piyasadaki iş güvenliği uzmanlarına oluyor
  3. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yazık. Biz hadi neyse de olan yine işçilere olacak.
  4. hanbahibgü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    135829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ne yani şimdi kamuda erteleme mi var ben memurum aynı zamanda görevlendirildim şimdi görevim iptal mi olacak açıklayabilir misiniz ben çalışanlar arasından seçilsin diye anlıyorum osgb den hizmet alınmasın şeklinde siz de paylaşırsanız sevinirim
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
  6. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar İçeriği iyi okuyalım lütfen.
    Sadece KAMU değil KAMU ve 50 kişinin altındaki az tehlikeli işyerleri de dahildir.
    Başlık yanlış açılmıştır.
  7. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    63 md ye göre anladığım amaç kamu personeli igu olsun dışarıdan hizmet almayalım. Bunun için ertelendiğine dair ifade satır arasında var sanırım

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kamu kurumları ile 50'den az işçisi olan az tehlikeli yerleri bence komple çıkarsınlar kanundan. 2014-2016-2017...2027 derken bu işin tadı kaçtı.
  9. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ihale ile sözleşme yapmış olan OSGB lerdeki iş güvenliği uzmanları kamuda çalışmaya devam eder

10. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Anlatılan şu; Eğer erteleme olmasaydı temmuz 2016 tarihi itibarı ile tüm kamu kurumlarında personellerinde varsa uzman ve hekim görevlendirmek zorundaydı yoksa bile osgb den hizmet alımı ile bu işi çözmesi zorunluydu. Erteleme sonrasında ise görevlendirecek diye bir şey yok, yani iş veren zorunlu değil ama iş veren kurum personelini isg uzmanı olarak görevlendirmesi önünde de engel yok, yasa ertelenmişti sen niye görevlendirdin kimse diyemez fakat kamu işverenleri zorunluluk olmadığı sürece görevlendirme yapmıyor, kurum müdürü onaylasa bile genel müdürlük yasa ertelenmiş diye red ediyor. Sonuç 1/07/2017 tarihine kadar ki bir daha ertelenmezse hiç bişe olmaz.
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    hizmet alımıyla devam eder tabi de görevlendirilenler de mecburen devam eder, zira haksız bir sebeple uzmanın sözleşmesinin feshi halinde tazminat ödenmesi söz konusu.
  12. hanbahibgü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    135829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi bizlerin görevlendirilmesi ne olacak biz hekimi tsm den satın aldık ben de kurumumda tam süreli 01/07/2016 tarihinde başladım ancak ne isg katip girişim yapıldı ne de herhangi bir ücret aldım ???????? süreç nasıl işler acaba
  13. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yukarıda da anlatmaya çalıştım, Valilik onayı alarak kurumunda göreve başlayanların görevlendirmesi iptal edileceği diye bir şey yok, kurum isg iş ve işlemlerini yasaya göre yürütmesinde yasal engel yok. Erteleme ile iptal edecek diye durumda söz konusu değil, zorunlu olmamak demek isg çalışması yapmamak anlamına gelmez. Sadece kimse işverenin yakasına yapışıp neden isg işlemlerini yapmıyorsun diyemez. İşleri yürütene neden ertelemedin de denilemez, yasa yürürlüktedir. Sizin acilen isg katipten girişinizi yapıp işvereninize imzalatmanız gerekir. Tabi öncesinde Valilik onayı almış olmalıydınız. Bunların hiçbirini yapmamışsanız işe başlamış olmazsınız.
  14. hanbahibgü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    135829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar ben mi yanlış biliyorum bizim isg katipten girişimiz yapılamıyor kamu kurumu olduğu için ancak atama olurlarım var tabii ki ek 5/b yi de 28/06/2016 da genel müdürlüğe yolladık. ancak isg katipten giriş yapamıyoruz
  15. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB firmasının sahibi bilebilir nedenini belki

16. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    isg katipten kamu personeli de giriş yapıp sözleşme imzalayabilir. 5/b göndermişseniz sorun yok. ÇSGB arayıp teyidini yapmanızda yarar var.
  17. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ÇSGB evrak istemiyoruz, yollamayın diye bir duyuru yayınlamıştı?
    Biz Yollamadık o yüzden??
  18. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İş Katipten sözleşme yaptıysanız zaten göndermenize gerek yok.
  19. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yaptık evet.ama bizim kurum 657li memurlardan oluşuyor. sadece 9 işçi var, kalan 800 çalışan memur.
    isg katipte yaptığımız sözleşmede çalışan sayısı görünmüyor, tam süreli 11700 dk/ay
    bir yerde bir yanlış mı var acaba?
  20. demir2013 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Naciye Hanım ,
    İsg katipte kadrolu pozisyondaki memurlar için altyapı çalışması şu aşamada yok ondan görünmüyor. sadece 9 çalışanın işlemleri isg katipte görülür.kadrolu pozisyondaki çalışanların sözleşmeleri manuel ek5 te yer alan nüsha elle doldurularak yapmışsınızdır