1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda iş güvenliği uygulamaları

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve demir2013 tarafından 24 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. demir2013 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar Merhaba,
    Kamuda aynı oda içinde birden fazla sicil numarasıyla çalışan kurumlarda, iş güvenliği uygulaması bilinen her bir sicil numarası için bir işveren mantığıyla mı hareket edeceğiz?
    Örnek ; Kadrolu sicil numaralı 3 kişi
    4/B sözleşmeli sicil numaralı 1 kişi
    4/C li sicil numaralı 2 kişi
    Bu 6 kişi iki odada aynı ortamda çalışıyor. Kurumun isg uygulaması(risk değ 3 tane mi,A D Planı 3 tane mi vb.)
    üçer tane mi hazırlayacağız..
  2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Hocam taşeron çalışanlar hariç hepsini bir göreceksiniz. a b c farketmez, hepsinin asıl işvereni aynı kişi/kurum.
  3. demir2013 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Salih Hocam,
    2 farklı işveren görünüyor yine de uygulama dediğiniz gibi mi olur
  4. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Biri alt işveren mi ?
    Bir binada iki farklı kurum mu var ?
    Biraz daha açıklayıcı yazar mısınız ?
  5. demir2013 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Salih Bey ;
    1 kurum içinde statüleri farklı çalışanlar var;
    Örnek ; Kadrolu sicil numaralı 3 kişi
    4/B sözleşmeli sicil numaralı 1 kişi
    4/C li sicil numaralı 2 kişi
    Bu 6 kişi iki odada aynı ortamda çalışıyor aynı işi yapıyor..
    Alo 170 in cevabı her bir sicil farklı iş yeri gibi değerlendirilecek..tıpkı özel sektörde olduğu gibi..bu da çok mantıklı gelmiyor..
  6. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Hocam, statü ya da çalışanların sicil farklılığı bu işte önemli değil.
    Statüsü ne olursa olsun, çalışanın bağ-kurunu, sgk sını ben yatırıyorsam, maaşını ben veriyorsam bu çalışanlar resmiyette de benim işyerimde görünüyorsa bunlar benim çalışanımdır.
    Ben de 4C liyim ama bulunduğum kurumun çalışanı olarak görünüyorum, İSG yönünden kadrolulardan farkım yok.
    Hizmet alımı ile temizlikçi, güvenlikçi vb. işler için benim binamda sürekli (ihale süresince) çalışanlar benim çalışanım olmaz. Bunlar için hizmet aldığım işveren (alt işveren) isg yönünden eğitim, risk değerlendirme gibi konulardan kendisi sorumludur. Bende takibinden sorumluyumdur.
  7. demir2013 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Mevzuat İşleri Daire Başkanlığı

isguvenligi.isggm@csgb.gov.tr

İSG Kanunu ve buna bağlı yönetmelikler ile ilgili soru ve
    görüşler

296 77 13
    296 67 98
    296 68 20

Salih hocam buraya da sordum cevap aynı;her bir sicil numarası ayrı bir iş yeri gibi işlem;bilginize..
  8. Ali Rıza Kaçmaz Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    75248
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba
    halen 657 ye tabi çalışan kamuda görevli iş güvenliği uzmanı başka bir kurumda görevli ise 2. iş yerine kimim arabası ile gidecek