1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda iş güvenliği uzmanı olarak çalışma hakkında /soru cevap/ arşiv -3

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. kursates İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  6331 de 80 saatten fazla çalışmalar dikkatte alınmaz ibaresi mevcut. buradaki yorum atıyorum ayda 100 saat de çalışabilir fakat ancak 80 saat üzerinden ücretlendirilir ? ya da böyle bir durumda ikinci bir uzman görevlendirilmesi mecburen yapılmalı mıdır?
 2. Ali Rıza Kaçmaz Eğitim Grubu

  • Eğitim Grubu
  Sertifika Numarası:
  75248
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman

  MADDE 8(7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz.

  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2016 ---
  80 saatten fazla görevlendirebilir. Sınırlama ücret ödeme noktasında. 80 saatten fazla ücret ödeyemez.
 3. kursates İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  teşekkür ederim Ali Rıza bey
 4. erkan0625 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bu konuda farklı bir yorum daha var. 80 saati aşan görevlendirmelerde asıl iş durumuna geçtiğinden maaş harici bir ödeme yapılamaz deniyor.
 5. Ali Rıza Kaçmaz Eğitim Grubu

  • Eğitim Grubu
  Sertifika Numarası:
  75248
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Tam süreli İş Güvenliği Uzmanı çalıştırmanın şartları bellidir. Sizin dediğiniz tam süreliye girer o zaman ek ücret ödenmez. Ama bu çalışan sayısına bağlıdır. İşveren bu sayıya bağlı kalmaksızın tam süreli çalıştırabilir. O zamanda Uzman veya hekime iş güvenliği dışında başka görev veremez.