1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda iş güvenliği uzmanlari

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve ibrahim görken tarafından 9 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. ibrahim görken İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sivas Adliyesi
    1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle kamuda iş güvenliği zorunlu olarak faaliyete geçecek. yeni başlayacak olması nedeniyle kumuda görev yapan arkadaşların bilgi, tecrübe ve birikimlerini burada paylaşmasının faydalı olacağı düşüncesiyle herkese kazasız günler...
  2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    MEB, Belediyeler ve bazı kurumlar geçen yıldan itibaren İGU görevlendirdiler ve İSG alanında tecrübe sahibi oldular.
    İGU istihdam eden kurumlar henüz görevlendirme yapmadıysa en geç 1 Temmuz 2016 ya kadar görevlendirme yapacak.
    Bir İGU+İYH havuzu oluşturulup buradan, İGU ve İYH bulunmayan kurumlara atama yapılması hakkında görüşmeler var. Fikir alınıyor.
    Bunun amacı da torpil ve kayırma ile görevlendirme yapılmasının önüne geçmek şeklinde açıklanıyor.
    Tabi kafalar karışık, görev almak istemeyenler var.
    İdari amirlerin İSG'ye yaklaşımları İGU' ları düşündürüyor.
    * Kamuda görevlendirildikten sonra, mesai saati dışında mı çalışma yapılacak ?
    * Çalışan sayısının az olduğu birimlerde alınacak ücret çok cüzi olduğundan, İGU alacağı riske karşın düşük ücretle çalışmayı makul bulmuyor.
    * Risk değerlendirmesi neticesinde alınacak önlemler için maliyet oluştuğunda, bu maliyetin geç karşılanması, alınacak tedbirlerin gecikmesi v.b. idari kaynaklı problemler düşündürücü !!!
  3. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    Atamayla ilgili ben de bekliyorum. Üniversite bünyesinde yeteri kadar uzman olduğu için büyük ihtimalle tamamı atanacak.
  4. ibrahim görken İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sivas Adliyesi
    Kahraman bey atanma talebiniz oldumu yoksa resen yapılmasını mı bekliyorsunuz. bir de atamalar çalışan sayısına göre belirleneceği için tamamınızın atanması mümkün olmayabilir.
  5. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kamuda ISG uzmanlarının ücretlerinde de düzenleme yapılması gereklidir. Mevcut durumda A sınıf ISG uzmanı ile C sınıfı ISG uzmanını ücretlendirmesi aynıdır. ÖR: Milli Eğitimde Meslek Liseleri Tehlikeli sınıfın da olup, görevlendirilen B veya A sınıfı İSG uzmanının atölyelerden kaynaklı riski, herhangi bir ilköğretim veya lisede görevli az tehlike sınıfındaki C sınıfı İSG uzmanından daha fazla olmasına rağmen saat ücretleri aynıdır. Özelde A-B-C sınıfı uzman ücretleri nasıl farklı ise kamuda da öyle olalı, aksi durumda C sınıfındaki bir uzman neden A sınıfı belge alabilmek için kendini kassın ki?
  6. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    A sınıfının alacağı risk artıyorsa dediğinize aynen katılıyorum, risk fazla ama ücret C ile aynı. Bu durumda kamuda C olmak daha avantajlı ve mantıklı olur.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Mayıs 2016 ---
    Daha önce dilekçe ile başvurdum ama reddedilmişti. Zannedersem kanunun yeteri kadar iyi bilinmemesinden kaynaklı.
  7. Semin Baydan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1. sorum: 1 Temmuzda kurumlar isg uzmanı atamayı ve iş güvenliği ile ilgili çalışmaları hazır mı edecek yoksa o tarihte mi başlayacak?
    2. sorum: Atanmak için dilekçe mi yazıcaz. Yazıcaksak nereye? Yoksa bağlı olduğumuz bakanlık, gen müdürlük, vs yazı mı bekliycez?
  8. ibrahim görken İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sivas Adliyesi
    c sınıfı uzmanı olarak size katılıyorum ama bunun bir şekilde dile getirilmesi, talep edilmesi gerekir, zaten her geçen gün ekleme ve çıkarmaları yapılıyor
  9. ibrahim görken İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sivas Adliyesi
    1- 01/07/2016 tarihinden itibaren kanun kapsamına girecek ve çalışmaları başlatacak, o tarihte hazır edilmesi gerektiğini düşünmüyorum çünkü belli bir süreç içerisinde yükümlülükler yerine getirilebilir
    2- hangi kurumdasınız bilemiyorum ama personel bürosu, özlük işlerinizle ilgilenen birime talepte bulunabilirsiniz, talepte bulunurken ilgili kanun maddesinden (ücret kısmınıda unutmayın) bahsetmeyi unutmayın,
    biz strateji geliştirme başkanlığından ücret hususunda görüş sorduk, ödenir dediler...
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    önemli bir konuya değinmişsiniz, özel sektörde tehlike sınıfı ve uzmanlık seviyesine göre saat ücreti belirleniyorsa kamuda neden bütün iş güvenliği uzmanları aynı ücreti alıyor? C sınıfı için 200 katsayısı ise B sınıfı için 300, A sınıfı için 400 gibi düzenleme yapılabilirdi.
  11. umut.di93 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kamuda çalışma alanı sadece uzmanlar için mi ? Yoksa İSG Teknikeri çalıştırma imkanlarıda varmıdır ? ( Örn: Belediyeler )
  12. gürkan palaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba. genel kurmay baş. bunyesinde teknisyenim. aralıkta ki sınava girip belgemi nasipse alıcam. 2017 temuzda kamuda zorunlu hale gelmesi halinde uzmanlık için ne yapmam lazım. basvuruyu kime yapıcam mesela.
  13. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Genel Kurmay Başk.lığı 6331 kapsamına dahil mi?
  14. gürkan palaoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    işçiler var çalışan kışlada. kısmen kapsıyor. kendi kurumum dısında bi yere başlayamaz mıyım
  15. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    kurumunuzdaki üst yönetici onay verirse ve başka bi kurumla anlaşırsanız tabi başlayabilirsiniz
  16. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Lütfi İncirlioğlu'nun İzmir İSG Zirvesindeki Kamu İşverenlerinin İSG Sorumluluğu hakkındaki sunumu ektedir.

Ekli Dosyalar:

17. ondertatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    121925
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kesinlikle katılıyorum.
    Dernek olarak yada kişisel olarak ne yapılması gerekiyorsa yapalım.