1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda isg alımı

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve s.tarhan tarafından 27 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. s.tarhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar Merhabalar,
    Size bir sey sormak istiyorum..
    İsg bölümünden bu sene mezun oldum su anda da kursa gidiyorum .
    Duydum ki 2016 da kamuya alım başlayacakmış. Fakat ben geçen sene KPSS ye onlisanstan girmedim öyle bir ihtimalin olabileceğini düşünmediğim için. Büyük ihtimalle KPSS ile alım yapılacak . KPSS ise seneye son aylarda olacak sanirim. Yanı onlisanstan girmemiş olanlar tercih yapma hakkına sahip olamayacak mi? Bu konuda bir fikri olan vaf mi ?
  2. Nurullah Karakuş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41782
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT OSGB
    İş güvenliği uzmanlığı için tercih yapamazlar. Bunun için şart koşarlar. En basiti İş Güvenliği Uzmanı sertifikasına sahip olanlar vs..
  3. s.tarhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ama mutlaka bir puan şartı koyarlar?
    Bunuda KPSS ile ortaya surerlerse ? Öyle bir ihtimal var mi?
  4. Nurullah Karakuş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41782
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT OSGB
    Zaten alımlar KPSS ile yapılır. Sonuçta Devlete giriyosun, Devlet kendi bünyesinde çalıştırmak için meslek liselerinden mezun olan metal,makine,endüstri vs. gibi bölümlerden işçi alımı yaparken bşle kpss puanıyla alıyor. İş güvenliği uzmanlığı için de böyle bir alım ve puan olacaktır mutlaka.
  5. s.tarhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İşte bende tam onu soruyorum. Seneye KPSS alimlardan çok sonra olacak . KPSS ye giremeyenler için bir sey yapılır mi ?
  6. Nurullah Karakuş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41782
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT OSGB
    Yapılmaz büyük ihtimal, sonuçta 2014 kpss sine girmiş iş güveliği uzmanları da var, ben gibi bir sürü kişi ? Ama alımları hemen yapacak diye bişey yok, bi bakmışsın kpss yi beklemiş, bi bakmışsın hemen alım yapmış, belli olmaz bu durum. Devletin elinde olan bir durum bu,
  7. s.tarhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Peki çok tesekkur ederim . Haklisiniz Devlet bu ne olacağı belli olmaz ..
  8. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129581
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence puan şartı mutlaka koyarlar. İnşallah alımlar olur 2016 da. Dediğiniz gibi belli olmuyor yine de malesef.
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    2016'da kamuya alım başlayacakmış'ın doğrusu 1 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla kamu kurumlarının iş güvenliği uzmanı görevlendirmesi zorunlu olacak. Ama şu anda kamu kurumlarında milyon tane kişi a-b-c iş güvenliği uzmanı oldu. kamu kurumlarının iş güvenliği uzmanı anlamında bir sayı sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. bu nedenle dışarıdan alım yapılır mı veya sizlere sıra gelir mi bilemiyorum. Önlisans mezunları için KPSS 2 yılda bir yapılır 2016 KPSS'ye katılıp alım olursa başvuru yapabilirsiniz.
  10. cetın_27 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52123
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YDA İNŞAAT
    aha da benn söylüyorum : 2016 da kısmi de olsa isg uzmanı devlet almak zorunda olacakk..en şanslı olanlar a ve belgesi. c lerde mutlu olacakk..Kpss şart ama..giren girsin,bu şansı bi daha yakalayamazsınız..
  11. selda genç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97253
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    iş güvenlik uzmanı kamuda alım olmaz neden kamuda çok sayıda isg var mecburi bu kişiler yapacak şayet yoksa dışarıda çalışan osgb den isg uzmanı temin edecekler
  12. cetın_27 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52123
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YDA İNŞAAT
    dakikalar değiştii.. 12 dk oldu 40 dakika.. devletin mevcut kurumları hele bi düşününn..Sevgile forumcularr ahanda ben gene diyomm ; uzmanların büyük bir kısmı mutlu olacakk..Alım ihtiyacı çok fazla. Rahattt olunn.. Ekmekk yiceniz bu işte.. Belge sayısını arttırın sadece.. Asbest i boş geçin ,o işte iş yok türkiyede,uzun bi sürede olmayacakk.. Nabuş eğitimi var türkçe isteyen onu alsınn. Hadi cümleten Allah'a emanet olunn.
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    40 dakika çok tehlikeli sınıf için geçerli. kamu kurumlarının genelinin az tehlikeli sınıfta olduğunu ifade etmek istiyorum.

inşallah dediğiniz gibi çok alım yapılır ve iş arayışında olan iş güvenliği uzmanı arkadaşlarımız görev alırlar. bu arada tabi kamuda iş güvenliği uzmanı diye bir kadro yok dikkatinize. şu andaki şartlarda alım yapılırsa meslek üzerinden olabilir. örneğin inşaat mühendisi kadrosu açar a-b-c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahip olma şartı istenir.