1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamuda isg

Konusu 'Forum Yardım' forumundadır ve songuko tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    arkadaşlar kolay gelsin. Bu vesile ile hayırlı yıllar.
    Biliyorum çok sorulmuştur kusura bakmayın.
    657 harici çalışanı olan (işçi statüsü) kamu kurumları için uygulama 1.1.2014de yükümlülük başladımı? bilgisi olan varmı
    cezai sorumluluk varmı?
  2. Saniye çekiç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende bu sorunun cevabını arıyorum bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  3. Ahmet Götürler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18230
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    4857 ye göre çalışanı olan kamu kurumları için hiç değişmedi, sadece 657 ye göre çalaşanlar için 2016 ya kadar ertelendi , bunlar içinde bazı hizmetler 01/01/2013 olacak, eğitim vs
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Ocak 2014 ---
    657 ye göre çalaşanlar için 2016 ya kadar ertelendi , bunlar içinde bazı hizmetler 01/01/2013 itibaren uygulanacak, eğitim vs
  4. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    peki bizim kurum 657ye göre çalışıyor ama 4857ye göre çalışan işçiler var. bu durumda hangi yönetmelik gerekçe gösterilecek? ne yapılacak?
  5. Ahmet Götürler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18230
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  6. Ahmet Götürler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18230
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    6331 sayılı Kanunun değişen veya iptal edilen maddeleri ; 3, GEÇİCİ MADDE 4, 38
    MADDE 38 – (1) Bu Kanunun; a) (Değişik: 12/7/2013-6495/56 md.) 6 ve 7 nci maddeleri; 1) 4857 sayılı İş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/7/2016 tarihinde, 2) 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/1/2014 tarihinde, 3) Diğer işyerleri için yayımı tarihinden itibaren altı ay sonra, b) 9, 31, 33, 34, 35, 36 ve 38 inci maddeleri ile geçici 4, geçici 5, geçici 6, geçici 7 ve geçici 8 inci maddeleri yayımı tarihinde, c) Diğer maddeleri yayımı tarihinden itibaren altı ay sonra, yürürlüğe girer. Yürütme MADDE 39 – (1) Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.
  7. Saniye çekiç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ediyorum
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi