1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Kamuoyuna duyurulur!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Serkan Temel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14449
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 2. Serkan Temel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14449
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  olur
 3. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46434
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  neden ????????
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası


  TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası: “Henüz üzerinden 6 ay geçmeden bir kanunun uygulamada ortaya çıkan sorunların giderilmesi amacıyla durdurulmasının mantıklı hiçbir izahını yapmak mümkün değildir”

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'nın uygulanmasının ertelenmesine yönelik taleplere ilişkin "Henüz üzerinden 6 ay geçmeden bir kanunun uygulamada ortaya çıkan sorunların giderilmesi amacıyla durdurulmasının mantıklı hiçbir izahını yapmak mümkün değildir" eleştirisinde bulunuldu.

  İnşaat Mühendisleri Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun uygulamasının durdurulmasına yönelik talepler olduğu anımsatıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Henüz üzerinden 6 ay geçmeden bir kanunun uygulamada ortaya çıkan sorunların giderilmesi amacıyla durdurulmasının mantıklı hiçbir izahını yapmak mümkün değildir. Kaldı ki kurumsal hazırlıklarının ve altyapısının büyük oranda tamamlandığı ve Kanunun 1 Temmuz 2013 tarihinde uygulamaya alınacak hükümlerinin bulunduğu düşünülürse, daha uygulanmadan sorunlara yol açacağını ileri sürmenin müneccimlikten başka bir anlamı bulunamayacaktır."

  Muğla'nın Milas ilçesinde 7 işçinin iş kazasında hayatını kaybettiği anımsatılan açıklamada, "bilim dışı işler devam ettiği sürece yüzbinlerce çalışanın yaşam tehdidi altında çalışmaya devam edeceği" iddia edildi. Açıklamada, "İnşaat Mühendisleri Odası olarak siyasi iktidarı kanunun durdurulmasının gerçek nedenini kamuoyuna açıklamaya çağırıyoruz" ifadesine yer verildi. - Ankara
  [4759281] - Anadolu Ajansı​
  KAYNAK-23.06.2013
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bir çuval inciri mahvettiler..Herkes dahil işverenlerinde Aklını iyicene karıştırdılar bakalım bu işin akibeti ne olacak...
 6. Serkan Temel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14449
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  erteleme nezaman belli olacak yürülüğe girdikten sonramı?:sinir:
 7. Serkan Temel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14449
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kardeşim bu memlekette araçlarda emniyet kemeri 95 yılında mecbur kılındı . yıl 20132 şehir içi kullanım oranı % 60 şehirler arası yollarda kullanım oranı % 90 .bakın kaç yılda bir kültür yeşermiş. SİZ İŞ GÜVENLİĞİNİ KÜLTÜR OLARAK GÖRMÜYORSANIZ ARACINIZDA EMNİYET KEMERİ DE BAĞLAMAMLISINIZ
 8. cpt.akin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge