1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kamyonu bulunan ve nakliye hizmeti veren kişilere nasıl bir çalışma yapmak gerek?

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve ekecık tarafından 12 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar Merhaba.
    Kendi şahsına kamyonu bulunan ve nakliye hizmeti veren kişilere nasıl bir çalışma yapmak gerek.(İsg katipte tanımlı ve sınıfı tehlikeli olarak çıkmaktadır.)
    Yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.
  2. Kendi nam ve hesabına çalışanlar kanunun kapsamı dışındadır. Kanun kapsamına girmesi için en az bir kişi çalıştırması gerek.
    Yani çalışma yapılması veya yapılmamasını istemek kişinin kendine kalmış.
  3. Eren Bey İSG Katipte bir çalışan görünüyo ama.Sanırım kendi unvanı var ve şoför çalıştırıyo arkadaş.Böyle bir durumda neler yapılabilir.
  4. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB bir hafriyat firması kitledi bana da. Sektör cahiliyim. Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye alınır.
  5. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Araçların risk analizleri, acil durum plani,saglik raporlari,periyodik bakim kontrol evrakları, sürücü belgeleri, araç takip sistemleri, sürücü acil durum sinyali ve acil durumda aranacak kişi listesi, Psikoteknik raporu, günlük belirli çalışma saati, isg talimat ve Eğitimler, bence her şoför yangın ve ilkyardım eğitimide (yetkili kişi ve kuruluşlardan) almalı, araç arıza -lastik değişme vb talimatlar, hafriyat firmalarında kkd ler ve yüksekte çalışma da önemli bence, ilk yardım çantası, yangın sondurucu kontrolleri ve evrakları hazırlayabilirsiniz. Hafriyat firmalarına santiye riskleri ile ilgili eğitimler de aldirilmasinda(göçük toprak kayması vb.) fayda var.
  6. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekküler Murat Bey.
  7. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hocam bu psikoteknik raporu yönetmelikte yok ama * İşveren bunlara zaman kaybı gözüyle bakıyor, biz tespit raporuna yazsak da.. İşyeri hekimliğinin konusu bu aslında hekim zorunlu kılabilir doğru mudur ?
  8. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Periyodik kontrollerde hekim özel olarak bu raporu isteyebilir. Ayrıca nakliye ve agır vasıta araç soförleri SRC belgeleri alımı öncesinde psikoteknik teste tabi tutulmaktadır.
  9. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Ali bey cevap vermış zaten. Ben genel olarak yazdım evrakları, elinizde bulunsun die. Hekimin periyodik muayene sonuç kısmına 'Soför olarak çalışabilir' ibaresi koyulmasında da fayda var. Hekim bunu vermek için ne ister ona kalmış. Deftere öneri olarak yazmanda fayda var.