1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Kanal kazısında göcük: 3 yaralı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ÇORUM'da, belediyenin kanalizasyon çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu, göçük altında kalan 3 işçi yaralandı.
  haber.jpg
  Olay bugün Çorum'un Küçük sanayi Sitesi Tuzcular Kavşağı yakınlarında meydana geldi.
  kaynak-27.11.2012

  Kepçe ile kanal kazısı sırasında aniden toprak kayması oluştu. Bu sırada kanalda bulunan işçiler Abdullah Gafar (40), Mustafa Metin (44) ve Mustafa Aykan (43), toprak yığını altında kaldı. Son anda kurtarılan 3 işçi, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

  Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir hastaneye gelerek, yaralı işçilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.
 2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Bu kacıncı kaza, kacıncı ölümler. Devlet işveren isçi hala ders almıyor. Jeolojik etüd ve çalışmalar göz önünde bulundurulmadan yapılan hatalarla dolu bir proje. Temeli düşünülmeden oturtulan yapı uzun ömürlü değildir. Bu projeden sorumlu mühendislerin sanırım yeterliliği yok. İsraf...Ayrıca bu tür yapım işlerinde Jeoloji Mühendisleri de Şantiye Şefi olarak bulundurulmalı. Zemin berbat, göçük tehlikesi baris görünüyor, molozlar kazı cevresinde ek yük oluşturmus, şev verilemiş, iksalama yapılmamış
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  tahkimat yok,iş güvenliği biz maden ve jeolojji mühendislerinde tahkimatın ve üretim yönteminin ta kendisi iş güvenliğidir..yok yok böyle gitmememeli..adam firmasında mühendis çalıştırmıyor..iş güvenliği uzmanı nasıl çalıştırsın..diyorum ya işverenimiz mühendisini sevmiyor ve beğenmiyor..olaki mühendis ağzıyla kuş tutsa dahil..:)