1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Kanserin ilacı bulundu

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halis Süleyman, kanserin yüzde 100 ilacını bulduğunu açıkladı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde kanserin tedavisi için başlattığı çalışmaları yıllardır sürdüren Prof. Dr. Halis Süleyman, geçtiğimiz yıllarda mide kanserini önleyecek bir ilaç bulduğunu açıklamıştı. Çalışmalarını hızlandırmak için Atatürk Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne geçen Süleyman, burada sürdürdüğü çalışmaları neticesinde kesin sonuca ulaştı.

YÜZDE YÜZ YOK ETMEYİ BAŞARDI
    Süleyman, hayvanlar ve kanser kültürleri üzerinde yaptığı deneylerde kanser hücrelerini yüzde yüz yok etmeyi başardı. Tıp dünyasında devrim yaşatacak buluşun kaynağı şimdilik sır gibi saklanıyor. Bir bitkiden elde edilen etkin madde ile kansere yüzde yüz çözüm bulunurken, ilacın 1-2 yıl içerisinde insanlar üzerinde denenmeye başlaması planlanıyor. Süleyman, ilacın bir an önce insanların hizmetine sunulabilmesi için destek bekliyor.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halis Süleyman, yaptığı deneylerde yüzde yüz başarı elde ettiğini belirterek “Aslında bu bitki. Fakat şimdilik ismini açıklamıyoruz. Hayvanların üzerinde, kanser modellerinde etkili bulundu. Bu bitki ekstresini alan hayvanların midesinde olsun, pankreasında olsun kanser modelleri gelişmedi.

Ayrıca biz bu bitki ekstresini kanser kültürü hücresinde denedik. Kanser kültüründe kanser hücrelerini yüzde yüz öldürdüğünü gördük. Sağlıklı insan hücresine dokunmuyor. Sadece kanser hücresini yakalıyor ve kanser hücresini öldürüyor. Biz bunun heyecanı içerisindeyiz. Bu bitkinin etken maddesini elde ettik. Etken maddeyi tespit ettik. İnşallah bir iki yıl içinde klinik çalışmasını da tamamlayarak insanlar üzerinde de denemeye başlayabiliriz” dedi.

BULUŞ, TÜRKİYE'Yİ BİR NUMARA YAPACAK
    Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halis Süleyman buluşun sağlık alanında Türkiye’yi dünyada bir numaralı ülkesi yapabileceğini ifade ederek “Bu buluş sağlık alanında sadece üniversitemizi değil ülkemizi dünyanın bir numaralı ülkesi yapabilir. Ekonomisi olsun, gelişmesi olsun. Yılda sadece mide kanserinden ölen hastaların sayısı 1.5 milyon’u buluyor. Bu çalışmaların daha hızlı ilerlemesi için Erzurum Atatürk Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne geldim. Bu üniversiteyi başımın üzerinde taşımak istiyorum. İnşallah destek alıp bu çalışmalarımızı en kısa zamanda sonuçlandırırız" diye konuştu.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR
    Tüm dünyanın peşinde olduğu çalışmaya Türkiye’den gereken destek sağlanmıyor. Süleyman dünyanın bir çok üniversitesinden davetler aldığını ancak bu çalışmanın patentinin Türkiye’de kalmasını istediğine vurgu yaparak “Desteğe ihtiyacımız var. Rektörümüz olsun dekanımız olsun bizi son derece destekliyor. Bir şeyler üretilmesini istiyor. Fakat maalesef ülkemizde üretim politikası yok. Devletten üretim noktasında bir talimat gelmiyor. Ben o talimatı istiyorum. Maalesef tıp alanında ülkemizde üretim politikası sıfır” diye konuştu.

aksam.com.tr-09.10.2013

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      101,6 KB
      Görüntüleme:
      11.921
  2. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Resmen reklam yapılmış.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---
    Niye üniversite değiştirmiş? Asıl bu nedeni sorgulamak lazım.
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Haberi okuyunca Özallı yıllarda ki NO esktresini (zakkum) pazarlayan dr. Ziya Özel geldi aklıma.. bütün gazetelere tv'lere manşet olmuştu. O gerçi bütün kanser türlerini tedavi ettiğini söylüyordu.

Umarım bu haber doğru çıkar ama bu tür haberlere temkinli yaklaşmakta fayda var. Hoca kaç hastada, kaç kobayda kaç yıl demeniş bilmek lazım. Bana pek inandırıcı gelmedi
  4. Bende bu duruma takıldım. Niye Atatürk Üniversitesinde yapılan çalışmayı RT üniversitesi duyurur. Umarım klinik çalışmaları başarılı olur da insanlar kanserden dolayı hayatlarını kaybetmezler.
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Çünkü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ nin olanakları daha iyi. Oraya bu nedenle geçmiş hoca
  6. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Köklü olan Atatürk üniversitesinde neden imkanlar olmaz?
    Yeni olan Recep Tayyyip Erdoğan üniversitesinde imkanlar neden daha iyi?
    Açıklamayı neden üniversiteyi değiştirir değiştirmez yaptı?
    Yeni üniversitesinona ne gibi bilimsel araştırma olanağı tanıdı?
    Etik bulmuyorum. Çalışmalarını Atatürk ünivsitesinde yapıp açıllamasını Recep Tayyip Erdoğan üniversitesinde yapmasını etik bulmuyorum.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hımm dış mihrakların işi olabilir. Ancak bu iş büyük ihtimal asparagas yada hocamız pek bir acele etmiş.

Dış mihraklar acaba isim benzerliğinden Başbakanımıza zarar vermek istiyor olmasın :)
  8. Murat Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64951
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Merinos - ÖZERDEM MENSUCAT A.Ş.
    Çünkü Tayyip kanser. "Beni tedavi edin lan..!!" demiştir. onlarda bu ilacı bulmuştur
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    hocam bu engin bilginin kaynağı nedir :)
  10. Murat Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64951
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    geçmişte tedavi gördüğü hastaneler
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hastanede tedaviyi yapan profto olmadığını söyledi.. siz nasıl eminsiniz böyle :)
  12. Murat Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64951
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    neyse tartışmamız gereksiz uzayacak... ben en iyisi mesahjlarımı sileyim
  13. Medine Rasimgil Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Prof.Dr. Halis Süleyman çok değerli bir aile dostumuzdur..Atatürk Üni. deyken mide kanserine bulmuştu ilacı.O zaman da haber olmuştu.
    Haberin doğruluğundan şüphe duymuyorum..İnşallah Başbakan destek verir.
  14. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İhşallah doğrudur, birçok hastanın iyileşmesine vesile olur...
  15. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İnşallah
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2013 ---
    İnşallah destek verir. Destek alabilmek için mi değiştirdi üniversitesini sizce?
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu işler şöle yürüyor. Erzurum Üniversitesi bütçe ayırmamıştır. RTE üniversitesi hocayı arayıp, kendi üniversitesinde araştırmaları için kaynak ayırabileceklerini söyleyip çağırmıştır. Oda oraya geçmiştir.
  17. Medine Rasimgil Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben Başbakan destek verir inşallah derken Üniversiteyle bağdaştırmayarak söyledim.Kanser önemli bir konu devletin desteğini esirgememesi lazım bu konuda.Yurtdışından da teklif alıyorlar bence Türkiye'de kalması daha iyi hangi üniversite olursa olsun.
  18. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bütün üniversiteler bizim, takılmamak lazım ismine ki sevip sevmemek ayrı bir konu. Sonuçta zat-ı muhterem 10 yıldır sevabı ile günahı ile bu ülkenin başbakanı, ne gereksiz adamları hastane ismi falan yapıyorlar. Eğer RTE üniversitesi bu işe destek oluyorsa, ihşallah RTE'de bu işe destek verirse elin ilaç firmalarının abuk fiyatlarına muhtaç olmadan ülkemizde birçok hasta şifa bulur. Bundan büyük sevap mı olur ;)