1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Kanun geldi personel yok

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve polat1980 tarafından 11 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. polat1980 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  40678
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Kanun geldi personel yok
  11 Eylül 2015
  [​IMG]

  Önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda yapılan değişikliklere dikkat çeken Dr. İbrahim Oğur, yönetmeliklerle gelen süre değişikliklerinin Türkiye’deki mevcut uzman, hekim ve diğer sağlık personelleriyle çözülemeyeceğini iddia etti.

  İnsan kaynakları alanında faaliyet gösteren DETAM Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Oğur, mevcut yasada “az tehlikeli”, “tehlikeli” ve “çok tehlikeli” şekilnde yapılan sınıflandırmalarda bazı sıkıntıların olduğunu da belirterek, şunları söyledi:
  “1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklikler sonrasında yürürlükte olan kanun gereği bir iş güvenliği uzmanı az tehlikeli sınıfta bir iş yerinde her çalışan için aylık 6 dakika, tehlikeli sınıfta 8 dakika, çok tehlikeli sınıfta 12 dakika hizmet veriyorken az tehlikeli sınıfta bir iş yerinde her çalışan için aylık 10 dakika, tehlikeli sınıfta 20 dakika, çok tehlikeli sınıfta 40 dakika hizmet vermeye başlayacak. Yönetmeliklerle gelen bu süre değişikliklerinin Türkiye çapında hali hazırda mevcut olan uzman, hekim ve diğer sağlık personelleriyle çözülemeyeceği öngörülüyor.” Yaşanabilecek sıkıntıyı çözmek adına internet üzerinden bir CV bankası oluşturduklarını belirten Oğur, işveren ve bu alanda eğitim almış olan A, B ve C sınıfı uzmanlar ile işyeri hekimlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklarını söyledi.


  http://www.hurriyet.com.tr/ankara/30037532.asp