1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kapalı salonda ışık şelalesi gösterisi

Konusu 'Kapalı Alanlarda Çalışma ve Emniyet' forumundadır ve Cumhur Gültekin tarafından 2 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Arkadaşlar,

  Görev yaptığım kurumundaki bazı bölüm müdürleri yıl sonu etkinliği için konferans salonunda ateş şelalesi gösterisi yapılmasını istedi. Ben de bu etkinlik sırasında gerek kıvılcımların sıçraması ile yangın tehlikesi yaratılacağı, yanma sırasında oluşan zehirli gazlar ile salondakilerin etkilenebileceğini söyleyerek, bu etkinliğin yapılmasına karşı çıktım.

  Özellikle yanma sırasında oluşan zehirli gazların zararları hakkında bilgi sahibi olan varsa paylaşımınızı bekliyorum.

  Teşekkürler.
 2. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Sayın site sorumluları, bu konuda sizden bir görüş almak mümkün mü?
 3. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Volkan ve şelaleler için çıkan gazın kokusuz ve zararsız olduğu, hiç bir şekilde tehlikesinin bulunmadığı söyleniyor. Fakat geçen bir düğünde yakılan volkan nedeniyle, nefes alamayan ve ortamı terketmek zorunda kalan insanlar oldu. Nefes zorluğu çekenler için sıkıntı oluyor. Bunun dışında sağlığa olan etkilerini, bu hizmeti alacağınız firmadan ya da uygulanacak olan şelalenin ana firmasından öğrenebilirsiniz. Bu olay sırasında çıkan gazların bilgisini onlardan almanız daha kesin bir bilgi olacaktır.
 4. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  İnternetten biraz araştırma yaptım. Zararlı olduğu konusunda yazılar var.

  Teşekkürler.