1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kara yolu yük nakliyat komisyoncularının faaliyetleri

Konusu 'Trafik Yönetimi ve Kontrolü' forumundadır ve Gamze Akcan tarafından 22 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Kara yolu yük nakliyat komisyoncularının faaliyetleri alanında hizmet veren bir firmanın tehlike sınıfı tebliğe göre az tehlikeli olsa da nakliye ve lojistijk işleriyle uğraştıklarından dolayı ''tehlikeli'' yada ''çok tehlikeli''sınıfta yer almamakta mıdır ?
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ana sözleşmesinde belirtilen faaliyeti baz almak lazım. Eğer herhangi bir taşıma yapmıyor ve sadece komisyonculuk yapıyorsalar bence az tehlikeli sınıfa girerler. Ancak, komisyon altıkalrı araçların şöförlerini kendi SGK ları altından taşeron gibi çalıştırıyorsalar durum farklı olur.

  Kesin olmamakla birlikte benim yorumum böyle.
 3. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Samet bey,komisyon aldıkları araçların şöförlerini kendi sgk'ları altından taşeron gibi çalıştırıyorlar..Peki bu şartlarda durum ne olur?
 4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  O zaman ana faaliyetleri kara yolu taşımacılığıdır. Bunu SGK Sicil Numarasında bulunan Nace kodundan da teyit edebilirsiniz.