1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kargo şirketlerinin dağıtım depolarındaki riskler ve tehlikeler hk.

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve samo28 tarafından 19 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. samo28 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  arkadaşlar merhaba.büyük bir kargo şirketinin iki dağıtım deposunu inceliyorum.depoda gece yüklemeleri yapılıyor daha doğrusu önce tırlar boşaltılıyor sonra gönderilecek şubelere göre tekrar araçlara yükleme yapılıyor.bu yükleme ve boşaltma işlemleri bir konvoyör bant sistemi ve forklift yardımıyla yapılıyor.sizden ricam biraz beyin fırtınası yapalım acaba ne gibi riskler ve tehlikeler oluşabilir?yorumlarınızı bekliyorum...teşekkürler...
 2. samo28 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Haklısınız ama suan elimde fotolar yok Malesef yürüyen bir bant duşunun onun üzerinde malzemeler yürüyor ve çalışanlar bunları tırlara yüklüyorlar...
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  tüm fotoları yayınla o zaman risk değerlendirelim..fotolar bizim işletme kontrolümüz ve denetimimizdir..görmediğim bir şey hakkında yorum yapamam havada kalır..:)
 4. yu_yu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  arkadaşlar,
  depolama, istifleme, ambarlama, malzeme yükleme ve boşaltma (elle, forklift ile, vinç- sapan ile), istifleme işleri ile ilgili örnek risk analizleri var mı acaba elinizde.
 5. kübra o İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  kimsede yok anlaşılan :(