1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kasımda sınava girecek olanlar

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve pelin hekim tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. pelin hekim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar açıkçası daha yeni ders çalışmaya başladım.. nasıl nerden başlıcam diye bocalamaktayım sizin bir öneriniz var mı ? hangi konulara ağırlık vermelıyım? sizin programınız nasıl?

2. ben kendime güveniyorum..buradan diğer arkadaşların da katılımıyla paylaşım içerisinde bulunuruz fakat öncelik kendine özgüven ve adaptasyon..
  3. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet arkadaşlar ayrıca burdan pelin arkadaşımızın sorusuna paralel olarak tam çalışılması gereken yerler nereler daha çok 4857-6331 ve 6331 e bağlı yönetmeliklere çalışmak mı en doğru seçim,çünkü öbür türlü çok geniş oluyor müfredat kafa karıştırıcı oluyor...
  4. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    doğan başlayalım mi çalışmaya .....ama bana yeni notlar gerekiyor....
  5. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben elimde ki bütün notları atacağım ....sil baştan...
    gittiğim kurs çoook kötüydü ...hiçbir doküman vermediler.......arkadaşlarla paslasarak ...internetten indirerek edindim notları :(

7. tamam..notlarımı özenerek hazırladım..faydası dokunacak sana..gönderecem ama zamanı gelince belli olsun sonuçlar
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2013 ---

evet..burası da olur, bilgit ten de takip edilebilir, kasım ayında tüzükler tamamiyle kalkabilir..diğer konulara iyi çalıştıktan sonra zaten tüzükten 4-5 tane geliyor mantıken de yapılıyor okadar sıkıntı yapıp da sıkışık çalışmak iyi değil
  8. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Her yeni sınav daha da zorlaşıyor arkadaşlar

9. hiç birşey olmaz
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    1- Çıkmış bütün soruları çözün. C-B ve İşyeri hekimliği sınavı ama iptal ve şık değişimi sorulara dikkat ederek.

2- Bütün soruları çözünce zaten nerelere çalışmak gerektiğini anlarsınız. Ders notlarından ve ilgili tüzüklerden o bölümleri sindirerek okuyun.

3- Tüzük ve yönetmelikleri indirin, onların tümünü usanmadan okuyun

4- Bütün soruları tekrar tekrar çözün.

5- Sınavdan 2 gün önce çalışmayı tamamen bırakın, aklınıza bile getirmeyin. Birazda talihin yardımıyla 80 ve üzeri alırsınız.

11. arkadaşlar çok büyük katılıyorum; bu programı düzenleyin kazanacaksınız, zor olur bilmem o gelir şu gelir şeklinde olumsuz konuşanlara kapılıp da moralinizi indirmeyin..o kişiler zaten bedavadan çok basit snavlardan geçmiş kişilerdir zordan anlamazlar..çalışacaksınız ve konsantre olacaksınız..bu kadar net..
  12. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence bu sayfadan birbirimize destek olabilir doğru konulara çalışıp hazırlanabiliriz kimse kurslardan memnun değil çünkü ancak birbirimize destek olarak doğru çalışma yöntemleriyle bu sınavı geçeriz arkadaşlar...
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ee be Koray bunları sen yaptın mı derseniz..

3. maddeyi yapmadım; 3- Tüzük ve yönetmelikleri indirin, onların tümünü usanmadan okuyun. Bu bana çok uzun ve zahmetli geldi.

Yine de geçmeyi başardık sanıyorum ama :)

14. tabi ki öyle..mesele tüzük fazla karışır deil, 15 adet yeni yönetmelik yürürlüğe girdi, bunları kendi mesleğinizmiş gibi okuyup hevesle irdelemek sadece sınav amacı güdülmeden çalışmaktır, zor birşey deildir bu..yönetmelikte geçen maddenin içindeki kavramı yanlış yorumlayan arkadaşlar gördüm bu kişiler için durum zor..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Eylül 2013 ---

ben de okumadım tüzük yönetmelik vallaha okumadım..ne diyorum, yönetmelikteki maddeyi görüyor halen daha olayı yanlış yorumluyor, mantığını çalıştıramıyor..istediği kadar okusun bir faydası yok..
  15. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Gittigim kursa sorularin ve cevaplarin aciklandigini hatta iptal edilen sorulari bile ben soyledim ogrendiler durumun vehameti budur. Yaklasik 2 ay var not paylasimlarinin yaninda calisma stratejisine beni cok ihtiyacim var sonucta pek cogumuz mesai saatlerinde kalan vakitleri yine ders calismaya ayiracagiz bu yuzden nokta atisi calismak one cikiyor. Tuzuklerin kaldirilacagini duydum ama net bir sey yok sonucta daha kaldirilmadi kasim sinavi icin neler yapabiliriz paylasimlari bekliyorum herkes gibi

16. bu geceden itibaren başlayın..nokta atışına..zaman yeterliyse beyin otomatiğe bağlar, aksi taktirde zaman baskısı ruhu ezer!
  17. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar 4857 e 6331 e 6331 e bağlı yönetmeliklere ve 4857 ye baglı kaldırılmayan bazı yönetmeliklere iyi çalışın... ben ağustos ayında soru çıkan yerlere özellikle bakmıştım yanlış hatırlamıyorsam risk değerlendirmesinden 10 soru 6331 den 6 soru 4857den 4 soru ergonomiden 6 soru elektrikten 6 soru yangın 5 soru fiziksel risk etmenlerinden 4 soru vardı...bu konulara özellikle iyi çalışın diğer yönetmeliklerden de 1 er soru sorarak tamamlıyorlar genelde...
  18. Muhammed Ali Bey'in paylaşımlarını incelemenizi tavsiye ederim...

19. nerdedir..