1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kasap, kuaför ve ofis ortamında çalışma yapan işyerlerine topraklama-tesisat kontrolü hakkında

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve Kemal Yılmaz tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

  1. Kemal Yılmaz İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    106817
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    merhaba arkadaşlar. öğrenmek istediğim hizmet verdiğim iş yerleri içerisinde küçük esnaf olarak kasap, kuaför ve ofis ortamında çalışma yapan yerler var. bu tür iş yerleri için topraklama - elektrik tesisatı kontrollü yaptırmamıza gerek var mı.
  2. Mehmet Fırat Yıldırım İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği"ni okursanız sorunuza cevap bulacaksınız.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

    • Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    var!
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akçansa Çimento Fabrikası
    Elektrik tehlikelerinin iş yeri tehlike sınıfı ile bağlantısını nasıl kurdunuz merak ettim. Elektrik denilen olgu başlı başına bir tehlikedir.
    2.3.2. Elektrik tesisatı, topraklama tesisatı, paratoner tesisatı ile akümülatör ve transformatör ve benzeri elektrik ile ilgili tesisatın periyodik kontrolleri elektrik mühendisleri, elektrik tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.
    Elektrik Tesisatı, Topraklama Tesisatı, Paratoner

    Standartlarda süre belirtilmemişse

    1 Yıl

    21/8/2001 tarihli ve 24500 sayılı Resmî Gazete’de Yayınlanan Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği, 30/11/2000 tarihli ve 24246 sayılı Resmî Gazete‘de yayımlanan Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve 4/11/1984 tarihli ve 18565 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ile TS EN 60079 standardında belirtilen hususlara göre yapılır.