1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Kaya safety, iş güvenliği alanında dünyada ilk 3'e girme hedefinde

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kaya Safety, iş güvenliği alanında dünyada ilk 3'e girme hedefinde
    Mehtap AKBAŞ ÇİFTCİ

KOCAELİ – Faaliyetlerine 1980 yılında halat üreterek başlayan, 1990 yılında ise üretim alanını geliştirerek endüstriyel iş güvenliği ve ve yüksekte çalışma ekipmanları üretimine yönelen Kaya Safety, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 5 milyon TL'lik yatırımla yurtiçi ve yurtdışındaki büyümesini sürdürüyor. Türkiye'nin ilk ve tek sertifikalı Yüksekte Çalışma Eğitim Simülasyon Merkezi'ne sahip olan firma, yılda 10 bin kişiye sağladığı eğitim imkanıyla da sektörün Türkiye'deki gelişimine önemli katkılar sağlarken, dünyada ilk 3'e girmek istiyor.

Büyük bir kısmı makine ve ekipman olmak üzere; arge, tasarım, kalıp, marka patent ve faydalı model alanında 5 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirdiklerini ve bu sayede üretim hacimlerinin yüzde 35 oranında büyüdüğünü ifade eden Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya, Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Ukrayna, İran, Irak, Libya, Umman, Sudan, Katar, Mısır, Cezayir, Fas, Tunus, BAE, Almanya, İngiltere, Hollanda, Danimarka ve İtalya başta olmak üzere 33 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi. 2013'de ihracat yaptıkları ülke sayısını da yüzde 30 artırdıklarına dikkat çeken Kaya, "Bu yıl içerisinde yapmayı planladığımız yeni makine yatırımlarıyla 3-4 yıl içinde ihracat rakamımızı yüzde 61 seviyelerine çıkarmak istiyoruz. İç piyasadaki liderliğimizi dünya pazarına da taşımak için Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni bir fabrika daha kurarak 5 yıl içinde üretim hacmimizi iki katına çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Test merkezi Avrupa'da ikinci

Üretimlerini Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) içinde 3 bin metrekare alana kurulu tesislerinde gerçekleştirdiklerini dile getiren Kaya, Türkiye'nin ilk ve tek sertifikalı Yüksekte Çalışma Eğitim Simülasyon Merkezi'ne de sahip olduklarını belirterek önümüzdeki sürece ilişkin planlarını şöyle özetledi:

"Eğitim simülasyon merkezimiz büyüklük, kapsam ve kapasite olarak Avrupa'nın ikinci büyük eğitim merkezi. Burada yılda yaklaşık 10 bin kişiye eğitim veriyoruz. Türkiye'nin en büyük İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) sektör kütüphanesini kurmak istiyoruz. Türkiye'nin ilk olimpik yapay tırmanış duvarı, endüstriyel büyük iş kazalarına yönelik ilk sivil kriz merkezi, tüm yüksekte çalışma ortam simülasyonlarının yeraldığı genişletilmiş kapalı alan yüksekte çalışma eğitim simülasyon merkezi, kurumsal kulüp merkezi gibi projeleri hayata geçirmek istiyoruz."

En fazla iş kazası inşaat sektöründe

Teknik ve teknolojik halatlar, endüstriyel iş güvenliği ve yüksekte çalışma ekipmanlarının üretimi ve ihracatının yanısıra eğitim, danışmanlık ve denetim hizmeti verdiklerini de kaydeden Kemal Kaya, 34 yıldır hizmet verdikleri sektöre hizmetlerinin devam edeceğini kaydetti. İşgüvenliğinin bir kültür olduğunu kaydeden Kaya, "Bu kültürün ülkemizde yerleşmesi için vargücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. SGK verilerine göre son 10 yılda 11 bin işçi hayatını kaybetti. Bu her yıl yaklaşık bin 100 işçinin ölmesi anlamına geliyor. Yani günde ortalama 4 işçi iş kazaları nedeniyle yaşamını yitiriyor. Türkiye'de en fazla işçi ölümü ve işçi kazalarının üçte biri, inşaat sektöründe yüksekte yapılan çalışmalarda meydana geliyor. Bu sebeple birçok ülkede 'yüksekte çalışma' taşıdığı riskler açısından bağımsız olarak ele alınıp, özel mevzuatlar ve standartlarla yönetiliyor. Türkiye'de de bu konunun özel olarak ele alınması gerektiğine inanıyoruz" diye konuştu. Son olarak rüzgar türbinleri, dağcılık, arama ve kurtarma çalışmaları, reklam bannerlarının montaj çalışmalarında kullanılan Harken Powerseat'in Türkiye Distribütörü olan Kaya Safety, yeni ürününü 1. Türk İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'nda ziyaretçilere tanıttı.

KAYNAK

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      82,7 KB
      Görüntüleme:
      7.310
  2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çok heveslenerek, profesyonel olduklarına güvenerek Kaya Safetyden hizmet aldım.
    Malesef sonuç hayal kırıklığı. Çalışmaya başladıklarında bir sürü sorun oldu. ne doğru bir keşif yapılmış,ne gerekli uyarılar önceden yapıldı, ne de çalışan adamlar çevredeki diğer insanların güvenliğine yeterli önemi gösterdi.
    gerçekten en iyisi oldukları için 3-5 kuruş fazla vereyim başım ağrımasın demiştim.
    günlerce işlemin derdiyle uğraştık.
    binlerce €luk bir projede daha fazla ciddiyet ve önem beklerdim.
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    haksızlık olmasın bir ekleme daha yapayım. memnuniyetsizliğimiz karşısıında şirket yetkilileri geç de olsa elinden geleni yapmaya çalıştı. gelip işletmemizde ziyaret edip pratik çözümler üretmeye çalıştılar.
    ben sadece en iyi oldukları için onlardan bu problemlerin çıkmasını hiç beklemiyordum
  4. Serkan Angıl İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48419
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    nasıl bir hizmet aldınız sevecen hanım.. verdikleri hizmet tam olarak neydi ?
  5. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çatıya yaşam hattı kurdurduk
  6. Serkan Angıl İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48419
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sanırım yaşam hayttını kurmaları problemli oldu.. kurulması ile ilgili eğitim verilebildi mi ? eğitim yeterli miydi ? yoksa sadece yaşam hattı kurmakmıydı yapılan ?
  7. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    asıl odak kurulmasıydı, sonradan 3-4 kişiye de kullanımla ilgili eğitim verdiler ama dediğim gibi beni sıkan kurulum kısmıydı
  8. BÜLENT USTALAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bunu sizde kurabilirdiniz Sevecen Hanım illede Kaya gruptan olması gerekmezdi, ama isim yapmış bir firma sizde haklısınız. Peki hatalarını düzelttiler mi ? Bu yaşam hattı su hattı değil, güvenilirliğini test ettir diniz mi ?