1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kaymaz bant nedir?özellikleri nelerdir?

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    MERDİVEN KAYDIRMAZ KULLANIM AMACI NEDİR ?

Islak veya kuru ortamlarda yaya trafiğinin yoğun olduğu durumlarda; Aslına bakarsanız bu ürünün adında da anlaşılacağı gibi merdivenlerde ayaklarımızın kayıp üzücü ve sonucu sonradan kötü olabilecek tüm kazaları önlemek için geliştirilen bir ürün olması ve bu bant yeri neresi olursa olsun kullanılmalı ve bir nebzede olsa olabilecekkazaları önlemek adına bir çözüm olmalıdır.

MERDİVEN KAYDIRMAZ KULLANIM ALANLARI NERELERDİR ?

Islak veya kuru ortamlarda yaya trafiğinin yoğun olduğu durumlarda; Aslına bakarsanız bu ürünün adında da anlaşılacağı gibi merdivenlerde ayaklarımızın kayıp üzücü ve sonucu sonradan kötü olabilecek tüm kazaları önlemek için geliştirilen bir ürün olması ve bu bant yeri neresi olursa olsun kullanılmalı ve bir nebzede olsa olabilecekkazaları önlemek adına bir çözüm olmalıdır.

KAYDIRMAZ BANT ÖZELLİKLERİ

ÖLÇÜ : 2,5 CM X 5 CM KALINLIĞINDA

RENKLER : SİYAH,BEYAZ,KIRMIZI,SARI & SİYAH, BORDO, MAVİ RENKLER.

ÖZELLİKLERİ : 1MM AĞRLIK :0,600 KĞ/M2,AŞINMAZ ESNEK GRANÜL 800G

DAYANIKLILIK : DOGAKİMYASALLAR,KATI/SIVI YAĞLAR HİDROKARBONLAR VE TUZLU SUYA KARŞI YÜKSEK DİRENÇLİDİR. ISI DİRENCİ : - 30 C'DEN + 80 C' YE

KİMYASAL YAPI : YÜKSEK KAYMAZ PERFORMANSLI ELASTOMERİK POLİÜRETAN KARIŞIMLI YAPIŞKAN FİLİMLİ.

BAKIM : EV DETARJANLARI VE SU İLE DÜZENLİ YIKANABİLİR.

Kaynak
  2. mitran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gıda üretimi yapan bir işletmede yerlere bunlardan yapıştırılması gerektiğini söylediğimde işveren, bunların temizliğinde sıkıntı yaşandığını ve gıda tarım hayvancılık bakanlığı müfettişlerinin hijyenden ötürü bunları kabul etmeyeceğini söylemişti. tabi tebliğ etmekle kaldık.
  3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Kaydırmaz bantlar özellikle okul merdivenlerinin olmazsa olmazı.
  4. Seda Sevimli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gıda işletmelerinde kaydırmaz bant kullanımı sağlayamıyorsak ne yapabiliriz. yada kullanımını iş sağlığı ve güvenliği açısından şart koşabilir miyiz?
  5. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    söylentilere inanmayalım
    ne zaman ki gıda müfettişi bu olmaz desin
    peki bu bandı çekmez isem düşen yaralanan iş kazasına uğrayan çalışandan siz mi sorumlu olacaksınız böyle olmak zorunda
    diyebilsek her şey çözülür
    gıda güvenliği sağlığı ilgilendiriyor da iş sağlığı güvenliği başka şeyi mi ilgilendiriyor
    işverenlerin taşın altına elini koymak istememelerinin bir sonucudur bu
  6. Seda Sevimli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gıda işletmelerimin birinde kaydırmaz bant kullandırıyorum fakat bir başka işletmede iş yeri sahibi sıkıntı çıkartıyor. bununla ilgili gıda yada başka bir sistemle çelişip çelişmediğiyle ilgili yasal dayanak arıyorum. aksi taktirde bantlar gelecek.
  7. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tespit öneri defterine bant hakkında önerinizi yazın ve imzaları attırın. Varsın kabul etmeyen işveren düşünsün oluşacak sorumluluğu..
  8. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Temizlik sonrası derhal kurulama yaptırabilirisiniz.
    Buharlı temizleme yöntemi uygulatabilirsiniz.
    O da olmazsa en son çare çalışanlara kaymaz özellikli(anti-slide) iş ayakkabısı kullandırarak sorunu çözebilirsiniz.(KKD)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Ocak 2014 ---
    Erkan bey,su ile düzenli yıkamayı görüştüğüm hiçbir bant firması önermiyor.(Ki bunlardan bir tanesi 3M)
  9. Funda Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar
    Kaydırmaz bantlar apartman içinde iş merkezlerinde merdivenlerde uygulanmak zorundamı ? Yani iç cephe kuru zemin yönetmelikte çok net bişey anlayamadım Yardımlarınızı bekliyorum
  10. Mehmet Ali Tekincanlı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    70433
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kaymaz bantlar gerek çalışanların ayarlarını sürmesi gerekse ıslanma ile çok kısa bi zamanda merdivenlerden çıkıyor. bu bantlar için oluk açılabilir mi? ve faydası olur mu ? Örnek foto var mı?
    teşekkürler
    Kolay gelsin...
  11. Seyhant İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    36882
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Gıda mühendisiyim ve 14 yıl kadar gıda işletmelerinde kalite ve hijyen sorumlusu olarak çalıştım. İşletme zemini gıda hijyeni açısından önemlidir. Bant olsun, zemindeki kırıklar olsun bakteri üremesine uygun ortam sağlarlar. Bunların dezenfeksiyonu zor oluyor haliyle, kalıntıya sebep oluyor.Dezenfektan dökülse yıpranıyor etkinliğini kaybediyor. Bu aşamaya kadar gıda güvenlği yönünden baktım. İgu olarak ben de olmasını ilk düşünürdüm.Ama gıda işletmelerinde istenen zemin özelliği de zaten kaygan olmamasıdır.Yani bir çok şartın yanında bu da zorunlu.Özellikle temiz gözüksün diye tutar parlak fayans ile kaplarlar.Bu yanlış .Önemli olan düzgün yüzeyi, sağlam olması,çatlak kırık olmamasıdır. İşverene bunu söyleyebilirsiniz.Yasal dayanağını gıda tarım hayvancılık bakanlığı sitesinden bulabilirsiniz.Bulursam ben de paylaşırım.
  12. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşveren her türlü önlemi almakla yükümlüdür :) bitti
  13. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu arada bu bandın tam adı nedir kaymaz bant mı kaydırmaz bant mı :) bana sanki kaydırmaz bant gibi geliyor.
  14. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Geçen bir bant aldık kaymıyordu asdssssffa
  15. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
  16. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44592
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
    Arkadaşlar en son yapılan ISAF fuarında zeminin kaymamasını sağlayan kimyasal üreten ve bunun işyerlerinde tatbikini yapan bir firmanın standını ziyaret etmiştim. Uygulamasını da hemen orada yapıyorlardı. Yan yana iki fayans koymuşlar, birisinin üzerine kaymamayı sağlayan kimyasalı uygulamışlardı. Her ikisinin üzerine de su döktüler. Düz fayansın üzeri kayarken kimyasal uygulanan yüzey asla kaymıyor sanki yüzeyin tamamına kaydırmaz bant yapıştırılmış gibi ayağınızı tutuyordu. Bizzat denedim.

Metrekare üzerinden maliyet çıkardıklarını biliyorum. Fakat kaç liraya yaptıklarını hatırlamıyorum.

İlgilenenler için firmanın web adresi: www.antislip.com.tr
  17. Barış Ofluoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    zemini aşındırarak pürüzlendiriyor bu da zemine zarar veriyor. daha zararsızları var araştırın derim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Aralık 2016 20:58 ---
    Selamlar
    Gıda alanları için bakteri oluşumuna neden olmayan bantlar var. bunun için özel olarak üretiliyorlar. bakınız; SafeTapes Kaydırmaz bantları. www.zeminguvenligi.com