1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Kayseri'de katliam gibi kaza: 21 ölü!

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Orkun Dalyan tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
 2. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Orkun Bey'in dediği gibi sadece trafik kazaları değil, günlük yaşantımızın detaylarında hep iş güvenliği saklı. Halkımızın düşünmesini, düşünme sonucunda vardığı sonuçları dikkate alarak hareket etmesini sağlayabilirsek, yaşadığımız sorunların, birçok kazanın kendiliğinden yok olduğunu görebiliriz.
  Örneğin, kış şartlarında araba kullanırken;
  Sıcaklığın 5 derecenin altında olduğu yollarda hızımızı % 50 düşürür, kısa farlarımızı gece gündüz demeden devamlı yakar, araçtaki herkesin emniyet kemerini takmasını sağlarsak, hem kaza olma riskini en aza indirmiş, hem de kaza olsa bile, kaza sonucunda yaralı veya ölü sayısını sıfıra çekebiliriz.
  21 kişinin öldüğü katliam gibi denilen kaza, yukarıda yazdıklarıma uyulsaydı, olma ihtimali olmayan bir kazaydı. Bunun için bir kaza olduğunda önce kendimizdeki hataları tespit etmemiz ve bu hataları bir daha yapmamasını öğrenmemiz gerekiyor.
  Yoksa bu kazada olduğu gibi suçlu buzlu zemin deyip, kendimizi suçsuz görmeye devam edersek, bu tür kaza haberlerini duymaya devam edeceğimizi, sadece ve sadece kenmizi kandırdığımızı herkesin kabul etmesi lazım. Bunlar gerçek, gerçeklerden kaçmaya gerek yok.