1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kaza sıklığı ve ağırlığı arasında fark nedir?

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 14 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu iki terim arasında fark nedir ? Hesaplama olarak değil de yorumlama olarak. Fabrikalarda hangisini göz önüne almalıyız ? Yani hangisi bizim için önemli ? Neden ?

  Şimdiden teşekkürler :)
 2. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Kaza Sıklık Oranı: Belirli bir sürede 1 milyon iş saatinde oluşan iş kazası sayısını ifade eder.
  Kaza Ağırlık Oranı: Belirli bir sürede 1 milyon iş saatinde oluşan iş kazası nedeniyle kaybedilen gün sayısını ifade eder.