1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kaza ve Ucuzatlatma(Ramakkala) Prosedürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1. AMAÇ: ............. Havaalanı İnşaatı Şantiyesinde,meydana gelecek iş kazaları sonucunda uygulanacak yöntemi belirlemektir.
  2. KAPSAM: Bu prosedür Tüm Sabiha Gökçen Havalı İnşaatı şantiyesi çalışanlarını kapsar.
  3. TANIMLAR:
  § Kaza :Ortaya çıkabilecek ve şahıslara, binalara ,yapılan iş ve kullanılan gereçlere zarar vermesi muhtemel olağan ve olağanüstü olaylar.
  § İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü : Şantiye yönetimi en üst düzey yetkilisi adına emniyet ve kaza önleme plan ve programını yürütmek üzere kurulmuş olan birim.
  § İş Sağlığı ve Güvenliği Personeli : Şantiye İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü bünyesinde emniyet ve kaza önleme plan ve programını yürütmek üzere görevlendirilmiş olan sorumlu personel.
  § Yasal Bildirim : 5510 ve 4857 Sayılı Kanunlar uyarınca, İşyerinde meydana gelen iş kazalarının yasada belirtilmiş olan ilgili kurumlara yazılı olarak yapılması
  § Rücu : Sigortalının herhangi bir kusuru, ihmali veya poliçe şartlarını ihlali gibi bir fiili olmaksızın, tamamen üçüncü bir şahsın eylemi ve teminat kapsamındaki tehlikelerden herhangi biri nedeniyle hasar lanması durumunda, Sosyal Sigortalar Kurumunun, hasarı sigortalıya ödedikten sonra, sigortalının yerine geçmesi ve sigortalının, bu hasara ilişkin olarak üçüncü şahıs nezdinde ki tüm yasal alacaklarının yeni sahibi olması.
  § İdari Süreç: İş Kazasının incelenmesinde yetkili olan merci (Savcılık, SSK,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı)

  Ekli Dosyalar: