1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kazalar -19-

Konusu 'İşbaşı Konuşmaları' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  -19- KAZALAR

  Kazalardan korunmak, sadece iş güvenliği uzmanlarının sorunu değildir. Her çalışan da kendisini kazalardan koruduğu gibi, çevresinde çalışanlara bir zarar vermeden çalışma yöntemlerini öğrenmek zorundadır.

  Çalıştığımız yerin güvenliği için güvenliği için esas sizin çabanız gerekir. İşlerinizi güvenli yapacak olan da, işyerinizi tehlikelerden uzak tutacak olan da sizsiniz.

  İŞ KAZALARI VE SONUÇLARI
  Kazalardan herkes zararlı çıkar. Eğer kazaya uğrarsanız:
  o Canınız acıyabilir, yaralanabilirsiniz, elinizi, kolunuzu, gözünüzü kaybedebilirsiniz, sakat kalabilirsiniz, ölebilirsiniz.
  o Çalışma yeteneğinizi kaybedebilirsiniz ve dolayısıyla geliriniz azalabilir veya hiç olmayabilir.
  Bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere bakamaz durumuna gelebilirsiniz.
  Siz bakılmaya muhtaç olabilirsiniz.

  İşinizden, normal günlük faaliyetlerinizden, toplumsal olaylardan ve ailenizden uzak kalabilirsiniz.
  KAZALAR HER ZAMAN GELİYORUM DER !
  ÖNEMLİ OLAN BUNUN FARKINA VARMAK VE ÖNLEM ALMAKTIR.


  Ekli Dosyalar: