1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kendi adına çalışan uzun yol şoförleri isg eğitimi hakkında

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Kerem SÖYLEM tarafından 11 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. Kerem SÖYLEM İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Merhaba

  Kendi adına çalışan şoförlerden bir süper marketin bölge deposu sahalarına giriş izni verilmesi için isg eğitim belgesi talep edilmekte. Şoför arkadaşlara bireysel olarak İSG-KATİP ataması olmadan İSG Temel eğitimi verilebilir mi?

  İlgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 2. Aykut GÜMÜŞ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14423
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  NUREM İNŞAAT A.Ş.
  İSG Eğitimini uzman olarak verebilirsiniz ancak etik olmaz, kaçak olmuş olur. İSG Uzmanı olarak Atamanızın olmadığı hiçbir sertifika geçerli değildir.
  Eğitim sertifikasında personelin çalıştığı firmasına ne isim vereceksiniz? Yeni sertifikalara göre firma yetkililerininde imzaları istenmektedir.
  Çünkü SGK'nıza atamalı veya dışa görevlendirme şeklinde olmalı ki verdiğiniz eğitimler sizi kapsar. Ayrıca o personel iş kazası geçirse adli süreçlerde ne gibi ifadede bulunacaksınız? Ben eğitim verdim sertifikasını da bastım. Ancak İSG Katip sözleşmem yok. Peki sormazlar mı atamanızın olmadığı kişiye neden eğitim verdiniz sertifika düzenlediniz diye.

  İyi günler.
 3. metehan16 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  91199
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Kendi hesabına çalışan hiçbir işçi çalıştırmayan işverenler kanun kapsamı dışındadır.
  Yanii Uzman ataması eğitim RD zorunlulukları yoktur.
  Bakınız 6331 kapsam