1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Keskin kenarlar risk oluşturuyor nasıl önleyebilirim ?

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Adem Aras BAŞARAN tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Adem Aras BAŞARAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Dövsan Dövme Çelik Metal San. Tic. Ltd. Şti
    Herkese merhaba
    Metal sektöründe çalışıyorum dövme atölyesi, kaynak atölyesi, cnc tezgahlar matkaplar bu şekilde giden bir üretim hattı var. Üretilen malzemelerin taşındığı stoklandığı kasalar metalden ve hayli fazla miktarda kasa söz konusu forklifte yol kalmıyo neredeyse. Metal kasaların 4 bir tarafında keskin köşeler var bazen işçiler yürürken çarpıyor bu nedenle bir iki kişinin ellerinde sıyrıkların oluştuğunu ve de bir iki kişinin elbiselerinin yırtıldığını gördüm. Yerleşim planı olsa dahi düşme riski var bu keskin kenar ve köşeleri kaplamalı mıyım sizce ne yapmalıyım bu kounda örnek bir çalışma yapmış olan var mı acaba önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.
  2. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Adem bey fotoğraf koyarsanız tecrübe kazanmamız ve yorum yapmamız açısından yardımcı olmuş olursunuz.
  3. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sizin sorununuz yürüme yolunun üzerinde kasa olması. Kasaların kenarlarının sivri olması değil.