1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sunum Kişisel koruyucu donanımlar

Konusu 'ISGNet::Sunum' forumundadır ve Alper Akpunar tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Hadi hayırlısı.

Ekli Dosyalar:

• KKD.pptx
      Dosya Boyutu:
      3,2 MB
      Görüntüleme:
      491
  2. sema gültekin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok faydalı bir sunum olmuş emeğinize sağlık ;)
  3. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Faydalı olur inşallah..
  4. eline sağlık...
  5. Çağrı Başaran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14866
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Elinize sağlık.
  6. Özer Yıldız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45485
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kent Konut İnş ve San. A.Ş.
    Sorularla bitirmeniz sunumun daha iyi pekişmesi için faydalı olmuş. Elinize sağlık
  7. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Herkes için çok faydalı olacağı kuşkusuz olan bu çalışma için ilgililere teşekkür ederim. Sunum bölümü altında "Sınav Çalışma Sunumları" gibi farklı bir alt başlıkta gruplandırma yapılmasının, ilerleyen zamanlarda eğitim sunumları ile bunların karıştırılmamasını sağlamak adına güzel bir uygulama olacağını inanıyorum.
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::

Arkadaşlarımızın hazırladıkları sunumları beğenmenize sevindim.
    Temel ISG eğitimlerinden sonra 2. projemiz olan bu çalışmalarımızda asıl amacımız İlgili Yönetmelikler konusunda sizlerin yönetmeliklerin önemli yerlerini görsellerle zenginleştirilmiş sunumlarla daha kolay aklınızda kalmasını sağlamaktır. Bu nedenle sunumların ana konusu başlıktaki yönetmeliklerdir. Sunum sonundaki sorular ise, anlatılan yönetmeliği sıcağı sıcağına anlaşılmasını sağlamak üzere konu ile ilgili eklediğimiz sorulardır.
    Sizlerden gelecek talepler doğrultusunda Eğitim Grubu ve Isgnet::sunum olarak sadece sınav çalışma soruları konuları ile ilgili soruların da paylaşımını yapabiliriz.
    Teşekkürler
  9. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sait Bey,
    Sunumlar arasındaki farkı belirtmek için, her bir sunumun başındaki prefix olarak kullanılan sarı zemin üzerine siyah renk ile "SUNUM" yazısına alternatif bir tane oluşturulabilir. Son hazırlanan sunumların başına konulacak prefix'de "SINAV SUNUMU" yazabilir, rengi de farklı olabilir. Sunum bölümünde farklı bir alt bölüm oluşturmaya gerek kalmaksızın bu yöntem pratik bir çözüm sağlayabilir.
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sunumlar sadece sınav için değil,Mevzuatı özetler ve eğitici yanıyla önemli hususların altını çizer.Bu Sunumlar her anlamda eğitici sunumlardIr.
  11. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan Bey,
    Yönetimdeki çalışkan arkadaşlar bu şekilde devam ederse en az 25-30 tane daha böyle güzel sunuma kavuşacağız.:) Öte yandan, aynı başlık altında benzer veya aynı isimde çalışanların eğitimi sunumları da olacak. Çalışan eğitimleri sunumları ile yeni hazırlanacak bu sunumların ileride karıştırılmaması adına bir eylemde bulunulmasından bahsediyorum. Hazırlanan sunumları birbirinden ayırmak için bir kategorizasyona gidilmesi konusunda fikir belirttim.
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kategori bellidir.Mevzuatı Okumuyoruz arkadaşlar saolsunIar bizi eğitiyorlar.hemde güncel.Bu Sunumlarn sonunda soru olması bizim kendi gelişimimiz içindir.İSGNet Sunum eğitir.Burada kendi sunumlarımızı hazırlarız.
  13. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan Bey,

Kendimi ifade edemediğimi görüyorum. Konu başlığı "Kişisel Koruyucu Donanımlar" olan bu konunun ilk mesajında verilen sunum, ilgili yönetmeliği özetleyen içerisinde sorular barındıran harika bir sunumdur.

Çalışanların eğitiminde kullanılabilecek Kişisel Koruyucu Donanımlar sunumu ise yine sunumlar alt forumunda aynı yerde yer almaktadır. Farklı kategoriden anlatmak istediğim budur. İkisi de Kişisel Koruyucu Donanımlar hakkında sunumdur. Burada verilen sunumların işlevi farklıdır.
    http://www.isgforum.net/threads/kişisel-koruyucu-donanım-kullanımı.6925/
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yeşil renkle Sunumlar olarak renk kotu konabilir.
  15. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Elinize sağlık.
  16. Mehmet Ali Yıldırım2327 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk yönetmeliği genel tekrar için sorular...

Ekli Dosyalar:

• RİSK.doc
      Dosya Boyutu:
      22,5 KB
      Görüntüleme:
      51
  17. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    SORU-1-) Kişisel koruyucu donanımlarla ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
    A) Birden fazla riskin bulunduğu durumlarda, kişisel koruyucu donanımın seçiminde daha tehlikeli görülen risk dikkate alınır.
    B) Kendileri bir tehlike kaynağı olmamalıdır.
    C) Kullanılan vücut kısımlarına ve yapılan işe tam uygunluk sağlamalıdır.

D) Kullanımı, bakım ve temizliği kolay ve pratik olmalıdır

arkadaşlar bu sorunun cevabı neden A.
    Gayet mantıklı görünüyor oysa
    birisi izah edebilirmi
  18. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Sayın menot
    Sizi anladım.
    En azından isimlerde değişiklik yapılarak dahi olsa
    Şu an mevcut 2 kategorideki ( çalışan eğitimi sunumları, yönetmelik sunumları ) farkı konulabilir.
    Bunu predix aracılığı ile de koyabiliriz, sizin dediğiniz gibi, veya sunum isimlerinde değişiklikle de yapabiliriz.
    Ben kendi hazırladığım sunumda bu ayrımın belli olması için zaten Elle Taşıma İşleri Yönetmeliği Eğitimi ismini uygun görmüştüm.
    Burada bizlerin biraz aceleciliğinden kaynaklanan kusurlar olabilir. Hepimiz birşeyleri hazırlar hazırlamaz paylaşmanın heyecanı ile bazı ince nüansları göremeyebiliyoruz.
    Önerilerinizi yönetimdeki arkadaşlarım ile paylaşıp, ilerisi için daha kolay kategorizasyon çalışmasına kendi bölümüm adına gireceğimizi bildirmek isterim.
    Bölümümüz için her görüşünüz değerli. Sürekli Gelişim çerçevesinde bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür eder, yeni önerilerinizi ilgili bölümden bekleriz...
  19. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

Burada tersten gidelim.
    Doğru olanlarda mutabık olalım.
    B, C ve D şıklarının doğruluğundan şüphemiz kalmasın.

Şüpheli olan A şıkkını inceleyelim. Bizim KKD kullanım amacımız zaten bizi tehlikelere karşı koruması olacaktır. Tehlikelerin de farklı şiddetleri ve sonuçları olabilir. Birisini önemseyip, diğerini önemsememek diğerlerine göre yanlış bir uygulamadır.
    A şıkkında dediği gibi farklı risklerin olduğu durumlarda, seçilecek KKD özelliği devreye girmektedir.
    Ne demiştik Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı sunumumuzda. Seçilecek KKD'ler, gerek görülmesi halinde, başka KKD'ler ile beraber kullanılabilmelidir. Böylece aynı anda 2 farklı tehlikeli durumdan korunmuş olabiliriz. Mesela gürültülü, yukarıdan birşeylerin düşebileceği ve taş motoru kullanımı yapılan yerde bu tehlikeli durumların birisini seçmek yerine hepsini aynı anda bertaraf edebiliriz. Üzerinde koruyucu gözlüğü bulunan, kulak koruyucu takılabilen bir baret seçersek kendimize bu sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Bu şekilde yorum yaparsak A şıkkı doğru değildir. İnşallah anlatabilmişimdir.
    Saygılarımla.
  20. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    zaten D C B bedihi de. Benim mantıkla uyuşmuyor sanırım bu soruları hazırlayan arkadaşınki. Kaç sınavdır sorun yaşıyorum. A şıkkını daha bariz bir anlatımla diğerlerinden daha farklı bir seçenek vermek yerine tuhaf bir örnek soruyorlar.
    Şimdi birden fazla risk varsa siz önceliği hangisine verirsiniz?