1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

KIDEM TAZMİNATI

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve oytun dural tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. oytun dural İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Batı OSGB Eğitim
  Herkese merhaba, bir sorum olacak. Bir tanıdığım işinden istifa edecek. 8 yıldır çalışıyor ihbar süresi olan 8 hafta önce istifa edip işinden ayrılacak. Bununla ilgili 2 sorum olacak.

  Birincisi 45 gün içerde kullanmadığı yıllık izni var. Bunu ihbar suresi olan 8 haftaya sayıp 15 daha çalışıp işi bırakırsa sorun olur mu? Kullanmadığı bu yıllık izinler ihbar süresinden düşülür mü?

  İkincisi ise bu kişi emeklilik için gününü doldurmuş fakat yaşını bekliyor. Bu durumda kıdem tazminatını alabilir mi?