1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Kilis'te başına demir harç kabı düşen işçi öldü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 6 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kilis'te Başına Demir Harç Kabı Düşen İşçi Öldü​

KİLİS'te, 41 yaşındaki Yusuf Demir, çalıştığı inşatta beton harcı taşıyan caraskalın zincirinin kopmasıyla başına demir kap düştü. Ağır yaralı olarak...
    Haber Tarihi: 06.05.2013 15:57​
    KİLİS'te, 41 yaşındaki Yusuf Demir, çalıştığı inşatta beton harcı taşıyan caraskalın zincirinin kopmasıyla başına demir kap düştü. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan inşaat işçisi kurtarılamayarak öldü.
    Olay, dün öğleden sonra Ekrem Çetin Mahallesi'nde meydana geldi. Yusuf Demir, yapımı devam eden bir inşaatta çalıştığı sırada, aşağıdan yukarı beton harcı taşıyan caraskalın zinciri koptu. Zincirin kopmasıyla beton harcının içinde bulunduğu demir kabın başına düşmesiyle ağır yaralanan Demir, mesai arkadaşlarının çağırdığı ambulans ile Kilis Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Demir, acil serviste yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Demir'in cesedi otopsi için morga konulurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
    RÇ (HK/AK)
    DHA​

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      43,1 KB
      Görüntüleme:
      7.730
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Allah rahmet eylesin.
    Acaba bu olay neden gerçekleşti bunu da bilmek gerekir.
  3. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    belkide biliyorsunuzdur ama ben gördüğümü size söyleyeyim kiliste inşaat iskeleleri hala ağaçtan yapılıyor, ve hiçbir şekilde KKD kullanılmıyor...
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Birkaç holding firması inşaatları hariç ben şimdiye kadar KKD kullanılan bir inşaat sahası göremedim.
    İşverene sorsan adamlar rahatsız olurlar diye giymiyor, işçiye sorsan patron vermiyor. Hadi çık işin içinden çıkabilirsen.
  5. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    Denetimler olmayınca ve insana değer verilmeyince bu 6331 fos çıkar:(
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kesinlikle fos çıkmayacağına eminim. 6331 birilerinin sorumluluklarını 1 aylık kurs sonunda yetki verilen İSG Uzmanlarına atılmasını gerektiren, devletin kötü polis rolünü İSG Uzmanlarını kötü polis yaparak kendilerini iyi hale sokma çalışmalarının bütünüdür bana göre.
  7. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    ben ölen insanlar için dedim 5 yıl sonra Türkiye de çalışan meslek hastalığına yakalanan ve kaza sonucu ölen kişiler de bi azalma olmıyacak sadece devlet diyecek ki ben yasa çıkartım kendisi ile övünecek. bu yasa da çok kişi paraları götürecek
    yasa çıkartmak yetmiyor yasayı tam destekliyecek parametreleri de çok iyi hazırlamak lazım
  8. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    benim şahsi kanaatim 6331 devletin yeni mali çözüm tasarısından başka bir şey değil... eskiden patronlar maliyeden korkarlardı...şimdi denetçiler alacak yerlerini...
  9. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    haberde zincir kopması denilmekte.acaba caraskalın periyodik kontrolü bakımı yapılıyor mu? yapılıyorsa gerçek bir kontrol mü yapılıyor ?
    ayrıca zincir halatlarının uzama payları gözle ne kadar kontrol edilebilir ? uzama kontrolleri en iyi laboratuvarlarda test cihazları ile yapılabiliyor sanırım
  10. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah rahmet eylesin .