1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimse yokmu?sinava nasil çalişmaliyim!!!

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve yoknaz tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. yoknaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba ben mayıs c grubu sınavına ilk defa hazırlanıyorum kursa kaydımı yaptırdım ve uzaktan egıtım goruyorum su an temel hukuk konusundayım ve not neredeyse 100 sayfa ben bunun hepsını bılmelı ezberlemelımıyım?acık soylemek gerekırse gozum korktu ayrıca son sınavı gecmeden otekı konuya gecemıyoruz zaten ilk sınavdada kotu yaptım sımdı son sınavdanda kotu cıkarmak ıstemıyorum acaba cok kolayda benmı yapamıyorum yoksa gercekten zormu ve ben bu kadar uzun konulara nasıl calısmalıyım?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2014 ---
    kimse yokmu?
  2. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kendi aldığım eğitime göre şunu söyleyebilirim ki; sunumlar, slaytlar, vs. yarısından çoğu hikaye. Ne gerçek hayatta ne de sınavda hiç işe yaramayacak şeylerle dolu. Size tavsiyem;

1- Mevzuatı çok iyi bilin, resmi gazeteden takip edin. http://www.bilgit.com/ ve http://www.resmigazete.gov.tr/default.aspx her gün mutlaka ziyaret ettiğiniz siteler olmalı.

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ana sayfası ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nün sayfalarını her gün takip edin.

3- RiskMED'in çözümlü soru kitabının en güncel halini alın baştan sona ezberleyebildiğiniz kadar ezberleyin. (Ben bu kitabın sadece yarısını çözerek C sınavından 85 aldım, o kadar iyi bir kitap)

4- Kariyerinize iş güvenliği uzmanı olarak devam edecekseniz, her an iş kazasıyla, meslek hastalığıyla, iş müfettişi denetimleriyle karşılaşabilirsiniz, hapse girme korkusuyla huzurunuz kalmayabilir. İfadeye çağrılabilir, hatta tutuklanabilirsiniz. O yüzden yolun başındayken iyi düşünün. Kendinizi sağlama almak için mevzuatın her detayını uygulamanız gerektiğini unutmayın.
  3. Murat Tas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende 27 aralıktaki sınav için çalışıyorum, iş okul derken anca vakit bulabildim. Benimde sıkıntım aynı şekilde. Elimde bir çok sunum slayt var ama bunlar yönetmeliklerden daha uzun ve içinde kaldırılan tüzük ile ilgili tonla bilgi var. Tüzük kaldırıldığı için soru gelmez diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. Aynı şekilde yine riskmed'in 2888 sorulu kitabı var ama oda 2013 basım. Bakalım sınava kadar 6331, 4557 kanunları ve yönetmelikler ve geçmiş yıllarda çıkan sorulara çalışıcam umarım yeterli olur.
  4. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    @yoknaz bence şöyle yap:
    Uzaktan eğitimde (canlı dersler hariç) doldurulması gereken süreyi bilgisayarını açık bırakarak doldur.(Tabi zamanın yoksa, dersleri izleyemiyorsan.) Süre dolduktan sonra yüz yüze eğitime kadar zamanın varsa konuları tekrar bir gözden geçir. Gerisi zaten gelir.
    Ben öyle yapmıştım... yapmak zorunda kaldım !!!
    Zira normal bir insanın sahip olduğu zeka düzeyine sahibim :)
    Sınava hazırlanırken, tüm mevzuatı oku, eş zamanlı olarak arada hap bilgiler denilen özet-ezber bilgilere bak, geçmiş yıllarda çıkan soruları çöz.
    Ama mevzuatı okumak, öğrenmek sınav öncesi ve sonrası süreç için hayati öneme sahip.
    Kolay gelsin.
  5. yoknaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    cok tesekkur ederım onerılerınızı not aldım yalnız şöyle bir korkum var uzaktan egıtımdekı ılk ve son sınavlardan kotu alındıgında bunun bana negatıf ddonmesı yanı kursta yuzyuze egıtıme gıttıgımde bana son testlerden dusuk aldıgım ıcın yuzyuze egıtıme katılma hakkınız yoktur denılebılırmı?son testten 7 yapma zorunlulugu var 6 dogru olunca tekrar test yapabılıyorsunuz sorular aynı ama oncekı cevaplar kaydedılıp dusuk alındı denılebılırmı?hanı calısmaktan kacmıyorum ama bır slayt 50 sayfa olunca ve 46 konu olunca ınsanın şevki de kaçıyo açıkcası ama onerılerınızı yazdım tekrar tesekkurler:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2014 ---
    sizin surenız daha azmış umarım ıstedıgınız basarıya ulasırsınız kolay gelsın:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2014 ---
    soyle soyleyım ılk konularda hıc zorlanmadım ama bu temel hukuk iş hukuku ve sozlesmeler vb konular benı zorladı acıkcası 1 slayt 50 sayfa ve vaktınız olsun olmasın kafam bı noktadan sonra almıyo bır de korkum ben bazı son testlerden bıraz dusuk aldım sonra teste tekrar gırıp yukselttım acaba yukselttıgımmı sısteme kaydedılır yoksa dusuk olanmı ve bu testlerın onemı nedır?onerılerınızı not aldım tesekkur ederım:)
  6. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o testlerden aldığınız puanın bir önemi yok .. zaten aynı konuları yüz yüze eğitimde de göreceksiniz..
  7. yoknaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    cok tesekkur ederım azda olsa rahatladım:)
  8. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    @yoknaz Hanım, uzaktan eğitimi kafa yormadan geçmeden için şu yöntemi kullanıyordum: Videolu dersi açık bırakıyordum, 15-20 dakikada bir fare imlecini sayfa üzerinde gezdiriyordum, sistem beni log off etmesin diye. Ders bitip sınav başladığında rasgele cevapları işaretliyordum. Testin sonunda doğru cevapları veriyor zaten. O doğru cevapları bir yere kaydediyordum. Testi bir daha çözüp kaydettiğim şıkları işaretliyordum. Siz de isterseniz o şekilde yapabilirsiniz. Nasıl olsa kursa gittiğinizde hepsini tekrardan anlatıyorlar. Zaten yarısı da hikaye yani anca kafa ütülüyor.
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bu uzaktan eğitim iyi düşünülmüş ama hayali bir uygulamasıvar. Ayni anda 4-5 ders hhall edilebiliyordu.
    Siz mevcut yönetmelik kanun vb. Okunmaya başlayin. Derslere de devam edin. Sorun olmayacaktır.
  10. yoknaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hah işte bekledıgım cevap buydu ben genede ıcerıklerıne bakayım bılgım olsun ama cok derıne ınersem yetısemem tesekkurler:)