1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimse yokmu?sinava nasil çalişmaliyim!!!

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve yoknaz tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. yoknaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba ben mayıs c grubu sınavına ilk defa hazırlanıyorum kursa kaydımı yaptırdım ve uzaktan egıtım goruyorum su an temel hukuk konusundayım ve not neredeyse 100 sayfa ben bunun hepsını bılmelı ezberlemelımıyım?acık soylemek gerekırse gozum korktu ayrıca son sınavı gecmeden otekı konuya gecemıyoruz zaten ilk sınavdada kotu yaptım sımdı son sınavdanda kotu cıkarmak ıstemıyorum acaba cok kolayda benmı yapamıyorum yoksa gercekten zormu ve ben bu kadar uzun konulara nasıl calısmalıyım?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2014 ---
    kimse yokmu?
  2. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kendi aldığım eğitime göre şunu söyleyebilirim ki; sunumlar, slaytlar, vs. yarısından çoğu hikaye. Ne gerçek hayatta ne de sınavda hiç işe yaramayacak şeylerle dolu. Size tavsiyem;

1- Mevzuatı çok iyi bilin, resmi gazeteden takip edin. http://www.bilgit.com/ ve http://www.resmigazete.gov.tr/default.aspx her gün mutlaka ziyaret ettiğiniz siteler olmalı.

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ana sayfası ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nün sayfalarını her gün takip edin.

3- RiskMED'in çözümlü soru kitabının en güncel halini alın baştan sona ezberleyebildiğiniz kadar ezberleyin. (Ben bu kitabın sadece yarısını çözerek C sınavından 85 aldım, o kadar iyi bir kitap)

4- Kariyerinize iş güvenliği uzmanı olarak devam edecekseniz, her an iş kazasıyla, meslek hastalığıyla, iş müfettişi denetimleriyle karşılaşabilirsiniz, hapse girme korkusuyla huzurunuz kalmayabilir. İfadeye çağrılabilir, hatta tutuklanabilirsiniz. O yüzden yolun başındayken iyi düşünün. Kendinizi sağlama almak için mevzuatın her detayını uygulamanız gerektiğini unutmayın.