1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikelere dair risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve nena_bubu tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. nena_bubu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,

  Kocaeli sanayi odası tarafından gönderilen bir faks geçti elime bugün. Faksta Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve nükleer tehlikelere dair görev yönetmeliğinin 12. maddesine istinaden kocaeli ilinde tedbir gerektiren kimyasal ve biyolojik içerikli tehdit ve tehlike yaratabilecek üretim, depolama, laboratuar, atık tesisi ve benzeri işletmelere yönelik risk analizi yapılması gerektiği belirtilmiş. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse (nasıl bir risk analizi olacak yada neleri içerecek ve kimin yapması gerekiyor gibi) çok sevinirim.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Risk Değerlendirme Yönetmeliği'ne göre analiz yapacan. Güvenlik Dökümanı ve politikası ve Büyük facialara neden olacak yerler içinde;
  Güvenlik raporu veya büyük kaza önleme politika belgesi
  MADDE 29- (1) İşletmeye başlanmadan önce, büyük endüstriyel kaza oluşabilecek işyerleri için, işyerlerinin büyüklüğüne göre büyük kaza önleme politika belgesi veya güvenlik raporu işveren tarafından hazırlanır.
  (2) Güvenlik raporu hazırlama yükümlülüğü bulunan işveren, hazırladıkları güvenlik raporlarının içerik ve yeterlilikleri Bakanlıkça incelenmesini müteakip işyerlerini işletmeye açabilir.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Temmuz 2013 ---
  http://www.isgforum.net/threads/büyük-endüstriyel-kazaların-kontrolü-hakkında-yönetmelik.4666/