1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Taslak Kimyasal maddelerle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik taslağı

Konusu 'Taslaklar' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 26 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

  • Mevzuat Grubu
  Sertifika Numarası:
  21761
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çağan OSGB
  Kimyasal Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve
  Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik Taslağı
  BİRİNCİ BÖLÜM
  Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar
  Amaç
  MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı, işyerinde bulunan, kullanılan veya herhangi bir şekilde işlem gören kimyasal maddelerin tehlikelerinden ve zararlı etkilerinden çalışanların sağlığını korumak ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için asgari şartları belirlemektir.
  Kapsam
  MADDE 2 - (1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren ve bu Yönetmeliğin 4 üncü maddesinde belirtilen tehlikeli kimyasal maddeler bulunan tüm işyerlerini kapsar.
  (2) Sağlık ve güvenlik önlemleri özel mevzuatla düzenlenen; kimyasal maddelerle çalışmalarda, radyoaktif maddelerle çalışmalarda, zararlı kimyasal maddelerin işyeri dışında taşınmasında, sözü edilen özel mevzuatta belirtilen önlemler ile birlikte bu Yönetmeliğin uygulama kabiliyeti olan hükümleri de uygulanır.
  (3) 26/12/2003 tarihli ve 25328 sayılı Kanserojen ve Mutajen Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelikte belirtilen daha sıkı ve özel önlemler saklı kalmak kaydı ile işyerinde bulunan kanserojen ve mutajen maddeler ile ilgili olarak bu Yönetmelik hükümleri uygulanır.
  Dayanak
  MADDE 3 - (1) Bu Yönetmelik, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 30 uncu maddesine göre düzenlenmiştir.

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=balıkcı

  Ekli Dosyalar:

 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sayın İSGforum üyeleri,

  Şu an itibariyle görüş alınmak üzere sunulmuş olan Güncelliğini koruyan taslak yönetmelikler hakkında üyelerimizin Taslakları okuyarak görüş ve önerilerini yazmasını ve yorumlamasını bekliyoruz.Bu görüş ve öneriler değerlendirilerek CSGB ve İSGDER yönetim kuruluna gönderilecektir İSGforum önerileri olarak.Bu hususta ah vah etmeme adına yönetmelikler resmi gazetede yayınlanmadan en azından pozitif anlamda etki edebilir ve fayda ortaya koyabiliriz.

  Saygılarımızla,

  İSGforum.Net Yönetim Kurulu