1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimyasal silahlar gösteri kontrol ajanları

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve Dr.Ümit UĞURÇEKİÇ tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Dr.Ümit UĞURÇEKİÇ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  13720
  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Firma / Kurum:
  ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İSGÜM ANKARA
  Kimyasal Silahlar Gösteri Kontrol Ajanları

  Değerli Meslektaşımız,
  TTB Merkez Konseyinin “Kimyasal Silahlar Gösteri Kontrol Ajanları” başlıklı yazı ve konuyla ilgili ayrıntılı kitapçığa ait link aşağıda sunulmuştur.
  Saygılarımızla
  Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu

  Değerli meslektaşımız,
  Son günlerde toplumsal olaylarda yoğun olarak kullanılan, kimyasal silah sınıfında yer alan, başta biber gazı olmak üzere göz yaşartıcı gazların kullanımı neredeyse gündelik bir uygulama oldu. Bu kaygı verici yaklaşımla göz yaşartıcı gazlar ne yazık ki Taksim Gezi Parkı ile ilgili meşru ve barışçıl eylemlerde de çok yaygın bir biçimde kullanıldı ve halen kullanılmaya devam ediyor. On binlerce insan çeşitli düzeylerde biber gazının zararlı etkilerine maruz kaldılar, içlerinde yaralananlar, sakatlananlar oldu. Bilanço giderek ağırlaşıyor. Ülke genelinde 3 Haziran sabahı itibarı ile üç binin üzerinde kayda geçen binlerce yaralı olduğu biliniyor. Kimyasal silahları ve gösteri kontrol ajanlarını 2011 yılında meydana gelen ölümler sonrası yeniden gündemine alan Türk Tabipleri Birliği, ilgili uzmanlık derneklerinin katkılarıyla konuyu bilimsel ve hukuksal yönleriyle irdeleyen bir kitapçık hazırlamıştır. Bu kitapçığı mesleki yaşamınızda hiçbir zaman kullanma gereksinimi duymamanız dileğiyle iletiyoruz.
  TTB Merkez Konseyi
  "KİMYASAL SİLAHLAR GÖSTERİ KONTROL AJANLARI" kitapçığına ulaşmak için tıklayınız…

  Ekli Dosyalar:

 2. Dr.Ümit UĞURÇEKİÇ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  13720
  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Firma / Kurum:
  ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İSGÜM ANKARA
  TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI`N DAN!
  http://www.kmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=1037
  TOPLUMSAL OLAYLARDA KULLANILAN KİMYASAL SİLAHLARA (GAZLARA) İLİŞKİN BİLGİLENDİRME BROŞÜRÜ Son yıllarda ve özellikle yaşadığımız bu günlerde toplumsal olaylarda güvenlik güçleri göz yaşartıcı ve biber gazı olarak bilinen değişik gazlar kullanmaktadırlar.