1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimyasal tehlikeler -14-

Konusu 'İşbaşı Konuşmaları' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  -14- KİMYASAL TEHLİKELER
  İnşaat alanlarında en çok karşılaşılan kimyasal tehlikeleri barındıran unsurlar kimyasal çözüler ve yanıcı maddelerdir.

  Bazı Gerçekler
  ·Bir çok çözücüler, kıvılcım, ateş veya statik elektiriğin meydana gelmesi durumunda patlar. Bunların patlama duzeyleri ve ne zaman meydana gelebileceği hususundaki bilgileri malzeme kullanma talimatlarindan edinebilirsiniz.
  ·Yanıcı gazlar ve sıvılar oda sıcaklığında yanar. Kıvılcım, ateş veya statik elektiğin meydana gelmesi durumunda patlar.
  ·Deriniz, gözleriniz, akciğeriniz ve diğer organlarınız herhangi bir zehirli çözücüyle temas etmesi halinde tahrip olabilir.

  İşverenin Görevleri
  ·Asid, baz, epoksi ve fenol gibi tehlikeli kimyasalların neden olabileceği potensyal tehlikeler konusunda çalışanları bilgilendirmek.
  ·Çalışanları tehlikeli kimyasallarla çalışma konusunda eğitmek.
  ·Kullanılmadığı zamanlar yanıcı veya toksik kimyasalları kapalı konteynerlerde saklamak.
  ·Kimyasal maddelerin depolandığı konteynerlara, kutulara içeriğini gösteren etiketler yapıştırmak,
  ·Çalışanlara Kişisel Korunma Ekipmanları sağlamak ve bunları sürekli kullanmalarını bildirmek.

  Çalışanların Görevleri
  ·Yanıcı maddeleri alev veya ateşten uzak tutun. Bu maddelerin yakınında kesim, kaynak işleri yapmayın ve asla sigara içmeyin.
  ·Kullandığınız kimyasala uygun tipteki yangın söndürücüsünün nerede olduğunu bilin.
  ·Kimyasallarla çalışırken gereksiz riskler almayın. Yaptığınız işe uygun Kişisel Korunma Ekipmanı kullanın.
  Tüm konteynerlerin etiketlendiğinden emin olun. Kimyasallarla yapacağınız işe başlamadan önce malzemenin kullanma talimatını okuyun. Konteynerler iyi durumda olmalıdırlar. Kapakları, vanaları herhangi bir sızıntıya karşı kontrol edin.

  Ekli Dosyalar: