1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimyasallı çalışmalarda ara dinlenme

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve Burcu Gökmen tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar Merhaba,

  Boya, Tiner vb. kimyasal maddelerle çalışmak zorunda olan personel için kaç saatte bi ara dinlenme verilmeli? bilgisi olan var mı?

  Şimdiden teşekkürler...
 2. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Çalışma süresinden ziyade, ortamın havalandırması önemlidir. Havalandırma şartları normal düzeye indirgendiğinde zaten çalışma saatleri diğer çalışanlarda olduğu gibi düzenlenir. Öncelikli iş, riski azaltmaktan ziyade tamamen ortadan kaldırmaya yönelik olmalıdır.
 3. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba düşük voltajlarda çalışan bir atölye de silme işlemi için tiner kullanılmaktadır. Acaba bunun yerine ne kullanılabilir?