1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimyasalların boş varil ve kapları nereye atılmalıdır?

Konusu 'Çevre,Atık Kontrolü ve Yönetimi' forumundadır ve stimulating tarafından 13 Şubat 2017 başlatılmıştır.

 1. stimulating İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Kimyasalların boş varil ve kapları nereye atılmalıdır?
 2. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  atık deposu yapmanız lazım orada biriktirip sonra tehlikeli atık alımı yapan yerlere vermelisiniz.
 3. izzet gitmez İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  66260
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  gecen ay kımyasal atık kutuları yuzunden yangın cıktı ve personelın 2çdereceden elı yuzu yandı.bu olay uzerıne kımyasal atık kutuların atıldığı bagımsız yangına dayanıklı kapalı havadar bır alan yaptık ve orda depoluyoruz sonra atık yonetmeligine gore ımha edıyoruz
 4. ESAT SAYGIN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  37107
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  firmanını bulunduğu il veya ilçe sınırları içerisinde kimyasal atık ile ilgili anlaşma yaparak kimyasal atık kategorisinde alınması gerekiyor
 5. Duygu Şenuz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  57834
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ANKA TOPRAK ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
  3 tarafı kapalı şekilde atık sahası yaparak geçici olarak burada depolayabilirsiniz daha sonrasında lisanslı bir firmaya bertaraf edilmek üzere alımını sağlamanız gerekiyor.
 6. ibrahim5559 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Atıkların hiç biri atılmamalı. Atıklar tehlikeli (kimyasal kapları, sprey kutuları, yağ ile kirlenmiş bez, yağ filtreleri, aküler) ve tehlikesiz atık (ambalaj atıkları.tekstil elyafları vs vs tehlikesiz atıklar) olarak bu konuda uzman kişi tarafından sınıflandırılmalı. Atıklarınızı lisanslı firmalar ile sözleşme yaparak direkt bertarafa gönderebilirsiniz. Depolanması gerekiyorsa bu sınıflandırmaya göre atık yönetimi yönetmeliğine uygun şekilde yapılan alanlarda depolanmalı (6 aydan fazla depolama yapılacak yerler için geçici depolama izni alınması şart) bu işlemleri ise konusunda uzman kişiler takip eder.

  Bu anlattıklarım özettir. Ancak atık depolama ve bertaraf işleri öyle sandığınız gibi 3 tarafı kapalı alana koy lisanslı firmaya gönder gibi basit değildir. Atık yönetimi konusu uzmanlık isteyen bir alandır. Her bir atığın türü ve kodu var. Alınması gereken izinler ve yapılması gereken bildirimler vardır. Tüm bunları biliyor olasanız bile sistemden atanmış bir çevre görevlisinden destek almanız şarttır.

  Kolay gelsin.